Drzewołazki

Autor: Cecylia Malik
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Długość: 1 godzina 18 minut
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Drzewołazki” to kolejna propozycja, która podbiła nasze serca. Słuchowisko przedstawia młodym czytelnikom ogrom wiedzy o drzewach i pokazuje alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego dla dzieci.

Na podwórku pod blokiem Anielki i Antosi rośnie potężny jesion. Pewnego dnia w jego gałęziach pojawia się Ludka. Wraz z nią dziewczynki odkrywają ile tajemnic i skarbów kryje się w koronach drzew. Bohaterki dowiadują się, że jesion to świetna kryjówka, z wierzbowych witek mogą powstać bransoletki o magicznych właściwościach, a z kwiatów akacji można usmażyć najprawdziwsze placki. W pewnym momencie historii, na drzewo rosnące na podwórku zaczyna czyhać niebezpieczeństwo. Otóż ukochany jesion został skazany na ścięcie. Dzieci mobilizują wszystkie swoje siły i wymyślają niesamowicie dużo rzeczy, dzięki którym faktycznie mogą pomóc uratować ukochane drzewo.

„Drzewołazki” to audiobook ze wciągającą fabułą, która przeplata się z cennymi informacjami o drzewach. Na dzieci czeka mnóstwo pomysłów na spędzenie czasu na łonie natury, lekcji rozpoznawania, rozróżniania drzew i ratowania przyrody. Tytuł polecam młodym przyrodnikom od lat 7.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.