Oceanarium. Muzeum Oceanu

Autor: Loveday Trinick
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 104
Wiek: 8+
Moja ocena: 5/5

„Oceanarium. Muzeum Oceanu” to wielkoformatowa publikacja, dzięki której dzieci będą mogły poznać sekrety kryjące się w wodnych odmętach.

Ocean to 99% całej przestrzeni życiowej dostępnej dla zwierząt i roślin, gdzie warunki zmieniają się wraz z głębokością i gdzie ewolucja stworzyła niesamowite gatunki.

Woda pokrywa ponad 70% powierzchni Ziemi, co wyraźnie widać z kosmosu, skąd wzięło się najpiękniejsze określenie Ziemi: błękitna planeta.

Ocean jest jednym z największych zasobów, z jakich korzysta ludzkość. Z biegiem lat zaczęliśmy coraz lepiej rozumieć potencjalne korzyści płynące z oceanu, jego znaczenie w kontekście pożywienia, podróżowania, medycyny, turystyki – a ostatnio – jako źródła energii odnawialnej.

Książka podzielona jest według rodzajów życia morskiego i zawiera wystarczającą ilość informacji, aby nie przytłaczać dziecka. Jej podstawą jest uświadomienie czytelnikowi różnorodności i ogromu oceanów świata, zaszczepienie szacunku i miłości do oceanów, a na koniec zachęcenie do odpowiedzialności ekologicznej. „Oceanarium. Muzeum Oceanu” zawiera wiele interesujących informacji na temat oceanu i żyjących w nim zwierząt. Istnieją sekcje poświęcone wielorybom, rybom, gadom i innym, dziwnym stworzeniom.

Prawdziwym atutem lektury są zdjęcia. Ilustracje są kolorowe i pełne wdzięku. Wyklejki natychmiast zanurzają młodego odbiorcę w świat oceanu, a szczegółowe ilustracje w środku przedstawiają ogromną różnorodność żyjących w nim stworzeń. Każdy rysunek opatrzony jest etykietą, aby mali czytelnicy mogli zidentyfikować różne pokazane gatunki.

„Oceanarium. Muzeum Oceanu” to fascynujące nurkowanie w największych głębinach oceanu z niesamowitymi ilustracjami stworzeń morskich oraz faktami naukowymi dotyczącymi największej powierzchni Ziemi.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.