Jezus. Opowieść o Słowie

Autor: Frederic Boyer
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 296
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Jezus. Opowieść o Słowie” to nietuzinkowa pozycja na rynku wydawniczym, w słowno-obrazowej postaci dla wszystkich pokoleń.

Serge Bloch, światowej sławy ilustrator i pisarz oraz znawca Biblii Frédéric Boyer, przedstawiają i interpretują wielką historię sprzed dwóch tysięcy lat, wydobywając ogromną siłę, nowoczesność i literacką nośność Ewangelii. Opowiadają o Jezusie z Nazaretu, który przekazał swoim współczesnym skarb: nowe Słowo, dziwne, potężne i niezwykłe.

We wstępie i dwunastu rozdziałach czytelnicy śledzą, jak Słowo Jezusa jest zakorzenione w tradycji żydowskiej i jak odbiło się echem we wspólnotach skupionych w Jego imię po jego śmierci.

Ilustracje Serge’a Blocha są nieco mniej figuratywne niż w Biblii, linia jest szybka, czasami bardzo prosta lub abstrakcyjna, co pozwala na własną interpretację tego, co ilustrator starał się reprezentować. Oszczędna, aforystyczna, skłaniająca do namysłu narracja, pełne wyrazu i lekkości rysunki tworzą przestrzeń do refleksji, każą zatrzymać się na dłużej. Dobrze znana historia oczekiwania, zwiastowania, narodzin, potem nauczania i cudów, a wreszcie uwięzienia i śmierci Jezusa zyskuje nową siłę oraz staje się zaproszeniem, by każdy z nas poczuł się jednym z jej bohaterów i posłuchał Bożego, wciąż aktualnego wezwania.

„Jezus. Opowieść o Słowie” to opowieść o Jezusie i jego przesłaniu w nowatorskiej, literacko-graficznej formie, która przemówi do każdego: młodych i starszych, laików i znawców Biblii. Publikacja pojawiła się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry, oprawiona w sztywną okładkę i wydana w dużym formacie. Tytuł polecam jako zakup na prezent komunijny, dla osób wierzących lub moli książkowych, którzy lubią tematykę religijną i szukają inspirującej tematyki chrześcijańskiej.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.