Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu

Autor: Serge Bloch
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 528
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu” opowiada 35 historii w nowoczesny i zachęcający sposób, łącząc porywające ilustracje z oszczędną, wymowną prozą.

Od stworzenia świata do Księgi Daniela, ta wciągająca publikacja opowiada w obrazach wielkie dzieje Starego Testamentu oczami projektanta Serge’a Blocha i pisarza Frédérica Boyera. Znajdziecie tu takie opowieści jak: stworzenie świata i wygnanie z raju, arkę Noego i wieżę Babel, dzieje Mojżesza i niedolę Hioba.

Serge Bloch umiejętnie uchwycił wiele scen w opowieściach, przekazując niezwykłą rozpiętość emocji i akcji na swoich pozornie prostych rysunkach. Ekspert biblijny Frédéric Boyer tworzy przystępny i pouczający tekst, dodatkowo rozwijając dzieje notatkami na temat ich historii oraz symboliki.

Żywa linia czarnym tuszem na białym tle i małe, ekspresyjne rysunki przeplatają się przez większość czasu z krótkimi zdaniami, nadając całości rytmu. Niektóre obrazki zajmują całą stronę, gdy wybucha w nich przemoc lub wyraża się gniew boży.

W opowieściach zawarte jest całe bogactwo i różnorodność Starego Testamentu: od wątków najbardziej lirycznych i poetyckich, przez wielkie epickie historie i niesamowite profetyczne wizje, po sceny najbardziej gwałtowne i mroczne, ukazane z całym dramatyzmem.

Jest to niezwykłe wydanie, w formacie A4 i ma ponad 520 stron. Twarda oprawa, dobry papier i niezwykła forma graficzna czynią tę pozycję wyjątkową.

„Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu” to uniwersalne historie o miłości, gniewie, zdradzie, wierze i odwadze – objawione w sposób, który zachęca czytelników w każdym wieku i każdego wyznania do ponownego zainteresowania tą tematyką. Polecam tytuł, który będzie pięknym prezentem komunijnym lub pod choinkę. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.