Ilustrowany atlas ludzi świata


Wydawnictwo: Arti
Liczba stron: 35
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Ilustrowany atlas ludzi świata” to dużego formatu książka wydana w twardej oprawie, która przeniesie młodego czytelnika w czasy wędrówek ludów.

Na kolorowych rozkładówkach dziecko dowie się jak powstawały wielkie cywilizacje, jak rozwijał się język i kultura przeróżnych plemion, które zasiedlały coraz to bardziej odległe zakątki świata.

Na każdej stronie atlas koncentruje się na różnych obszarach geograficznych świata i wskazuje osiedla większości oraz mniejszości etnicznych, jak i ich główne cechy. Znajdują się tu krótkie, ale wyczerpujące informacje o narodach, ich zwyczajach i różnych systemach ekonomicznych, różnicach językowych, kulturowych oraz religijnych, które wyrażają się także poprzez różne formy architektoniczne. Młody czytelnik przeczyta także o obrzędach religijnych, sztuce, muzyce, tańcu i ciekawostkach gastronomicznych różnych ludów.

„Ilustrowany atlas ludzi świata” to publikacja Wydawnictwa Arti, obrazująca młodym odbiorcom interesujące fakty historyczne. Całość okraszona jest detalicznymi i kolorowymi rysunkami ludzi z każdego zakątka świata. Myślę, że ta pozycja może być pomocą naukową dla szkół podstawowych i interesującą lekturą dla młodych odkrywców.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.