Kreska i kropek

Autor: Jarosław Mikołajewski
Wydawnictwo: Austeria
Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

„Kreska i kropek” to książka obrazkowa, która przenosi nas w tajemniczy świat interpunkcji. Jest to pełna czułości i humoru opowieść o byciu razem oraz radości wypływającej z tego faktu.

Czasami bardzo trudno było uwierzyć, że aż tak małe dziecko jak nasz, prawie czteroletni synek, wykazuje tak duże zainteresowanie ortografią, kartkując strona po stronie, z ciekawością wpatrując się w zupełnie nowe i nieznane widoki.

Jest to historia pewnego spotkania w świecie interpunkcji. Kropek poznał Kreskę i poczuł się zupełnie inaczej, niż gdy bawił się z Dwukropkiem, Wielokropkiem, Średnikiem, Myślnikiem. Bohaterowie odkrywają, że to właśnie wspólne bycie razem i próby dopasowania się do siebie, są źródłem codziennej radości, nie ocierając się o tanie sentymenty, nudząc czy pouczając.

Poza parą przyjaciół na stronach pojawiają się także stare pieczątki, znaczki czy wykroje krawieckie, które stają się tłem opowieści.

„Kropka i Kreska” dostarcza rozrywki i zaprasza do wspólnej zabawy. Jest to lektura niejednoznaczna, zapewniająca pełną dowolność interpretacji.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.