Wielka księga cipek

Autor: Dan Hojer
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 80
Wiek: 12+
Moja Ocena: 4+/5

Dzisiejszy tytuł może wywołać fale emocji i jest nieco kontrowersyjny ze względu na sam tytuł: „Wielka księga cipek”. Jednak Dan Höjer stworzył tę książkę i nie bał się krytyki. Napisał o kobiecych spawach w sposób prosty i przejrzysty, choć jak wiadomo, temat żeńskich narządów płciowych jest niesłychanie tajemniczy i zawstydzający.

Książka jest bogato zilustrowana i zawiera etapy dojrzewania, porady z nim związane oraz wiedzę higieniczną. Cytuje listy wielu nastolatek i udziela odpowiedzi na najróżniejsze problemy. Dzięki tej lekturze czytelnicy poznają religijne spojrzenie na ludzką seksualność, jak również odkryją, że ten temat towarzyszy ludziom od zawsze i ma to swoje odzwierciedlenie w kulturze, sztuce i historii. Publikacja jest nie tylko zabawna i mądra, ale także chroni nasze dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi z dojrzewaniem, niechcianą ciążą i chorobami.

„Wielka księga cipek” to tytuł z serii Tabu, wydany przez wydawnictwo Czarna owca dla czytelników, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o intymnych częściach kobiecego ciała. Jeśli miałbym polecić tę lekturę, to zdecydowanie dzieciom po 12. roku życia. Tym, którzy co nieco już wiedzą o „tych sprawach”, jak i osobom wkraczającym w okres dojrzewania.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.