Czego tu się bać?

Autor: Madlena Szeliga
Wydawnictwo: Gereon
Liczba stron: 28
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

„Czego tu się bać?” to niedługa opowieść o małym pająku, który idzie w podróż i ucieka przed nieznanym. Paradoksalnie bohater cierpi na arachnofobię i staje przed trudnym zadaniem – zmierzeniem się ze swoimi lękami.

Strach ma wielkie oczy i jest normalną rzeczą, która może zawitać w naszej głowie w dowolnym momencie. Ważne jest, aby nie panikować, umieć go oswajać i starać się normalnie żyć.

Pająk wiódł normalne i szczęśliwe życie. Mieszkał sobie spokojnie w regale i wił nici za grubą książką. Dni mijały mu leniwie. Pewnego razu, od niechcenia odkrył stojącą obok Encyklopedię Zwierząt.

Bohater zobaczył obrazki pająków w książce i od tej pory żyje w strachu, że sam spotka takiego strasznego stwora.

Ucieka ze przez różne miejsca, aż trafia na łąkę. Po drodze spotka motyla, który powiedział mu, że pająki w sumie nie są takie złe. To właśnie jemu bohater opowiada o swoich lękach, że ucieka przed potworami, które wywołują w nim przerażenie. Motyl uświadamia mu kim jest, namawiając go, żeby zobaczył własne odbicie w kałuży.

Pająk poznaje piękną stronę egzystencji „potworów” i dochodzi do wniosku, że jego życie jest naprawdę fajne.

Jest to opowieść o tajemniczym życiu owadów, które mają obawy i lęki dokładnie takie same jak dzieci czy dorośli. Maluchy często boją się rzeczy, których nie rozumieją.

Ta publikacja może być dobrym wyjściem do rozmowy z dziećmi o ich lękach, niepokojach i o tym, że czasem warto stanąć twarzą w twarz ze swoim strachem, by móc go pokonać.

Myślę, że czytanie odpowiednich książek jest bardzo pomocne w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. W „Czego tu się bać?” znajdziemy odpowiedź na to jak pokonać strach. Młody człowiek może się przekona, że naprawdę nie taki pająk straszny, jak go malują

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.