Świat smoków. Osobliwości, mity i legendy

Autor: S.A. Caldwell
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 80
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Świat smoków. Osobliwości, mity i legendy” przenosi czytelników do samego serca świata, w którym smoczy ogień rozświetla niebo.

Świat smoków jest olbrzymi: to kilka tysięcy lat tradycji mitologicznej, wiele wieków kultury religijnej, a także kilkanaście stuleci dziejów nauk przyrodniczych.

Niegdyś uważano, że smoki oraz podobne bestie to potwory, tajemnicze zwierzęta, które kojarzono z gadami, wielkimi wężami czy innymi podobnymi istotami. Jeżeli wąż miał skrzydła, to był już uważany za smoka, niezależnie od tego, czy posiadał dwie lub cztery nogi. Smoki często były czarnego koloru, z zielonymi pręgami na brzuchu oraz miały długi pysk, który po rozwarciu ułatwiał połykanie. W paszczy znajdowały się ostre zęby. Oprócz tego ich gęba posiadała wąsy, ale nie z włosów, lecz ze skóry. Język ich był podzielony na dwie części, co miało ułatwiać polowanie na ludzi i zwierzęta. Ich ciało okrywały łuski, podobne do tych, jakie mają gady, ale były one znacznie twardsze. Z książki wiemy też, że smoki mogą mieć najróżniejsze barwy, w zależności gdzie zamieszkały planetę. Np. smok lodowy kryształowy posiada perłowy kolor i jest niemalże przezroczysty. Wystarczy przyjrzeć się kolekcji jaj, aby móc sobie wyobrazić dorosłego osobnika o ich ubarwieniu.

Fan smoków dowie się z książki, że smoki można spotkać wszędzie. Pozna dokładne stadia gatunków, anatomię przerażającego stwora, jego zmysły i etapy życia (od narodzin do śmierci).

W środku lektury znajdziemy znany na świecie zbiór smoczych zębów, kolekcję łusek ze smoczego skarbca, szpony czy kolejce fragmentów skrzydeł.

Na końcu – gratka dla miłośników legend – oczywiście nie zabrakło naszego polskiego smoka wawelskiego, którego losy Adaś zna od jakiegoś czasu.

„Świat smoków. Osobliwości, mity i legendy” to bogato ilustrowany tom przedstawiający wszechstronne spojrzenie na fantastyczny, mitologiczny świat smoków – bez niebezpieczeństwa przypalenia.

W3Schools

One comment

  1. […] po podobne książki z kategorii smoczych potworów, które pokazałam wcześniej blogu: „Świat smoków. Osobliwości, mity i legendy”, „Fakty i plotki o smokach”, „Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.