Dzieci Pana Astronoma

Autor: Wanda Chotomska
Wydawnictwo: Sara
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Dzieci Pana Astronoma” są wierszowaną opowiastką o perypetiach bliźniąt. Dzieci, które są żadne przygód i ciekawe świata, wypatrzone pewnego dnia przez szalonego pasjonata Pana Astronoma na niebie.

Ojciec rodziny, pan Astronom, mieszkał z dziećmi przy ulicy Astronomów. Odkąd narodziły mu się bliźnięta – chłopiec i dziewczynka, zafascynowany Kosmosem tata nadał im imiona Teleskopek i Teleskopka. Dzieci psociły w domu oraz w sąsiedztwie np. puszczając zajączki z lusterek do ich okien. Na spacerze tata Astronom wziął dzieci na lody i z wielką pasją opowiada swym pociechom o wszystkim, co związane jest z Kosmosem, Wszechświatem. Nieomieszkał dać wykład swym pociechom na temat Słońca, które jest ogromną kulą utworzoną z gazów. Dzieci postanowiły napisać list do Słoneczka, w którym prosiłyby je o światło i ciepło przez cały rok, a następnie wysłali kopertę poczta balonową.

Tata opowiedział dzieciom o planetach, które krążą wokół słońca, a więc o Ziemi, Marsie, Jowiszu, Merkurym, Plutonie, Wenus, Saturnie, Uranie i Neptunie. Pan Astronom poszerza wiedzę swoich dzieci mówić o też o tym, że inne planety mają swoje księżyce, np. Uran ma ich 15, Saturn aż 28.

Rodzeństwo zaprosiło do zabawy kolegów i koleżanki z podwórka. Na ziemi narysowano okręgi, po których miały krążyć planety. Teleskopka chciała być Słońcem, ponieważ uważała, że tak jak ono jest najważniejsza pośród wszystkich. Gdy kazała dzieciom położyć się twarzami do ziemi, uczestnicy zabawy oburzyli się i wywiązała się bójka.

Rezolutne dzieci postanawiają też stworzyć pomnik Kopernika, zaś na swoje urodziny proszą rodziców o gwiazdkę z nieba. Rodzice obiecali Teleskopkowi i Teleskopce na prezent urodzinowy własne Zoo, kiedy jednak okazało się że nie mają aż tyle pieniędzy, bliźniaki poprosiły o skonstruowanie specjalnego pojazdu, by odwiedzić Zoo na niebie. Ojciec zdumiony pomysłowością pociech obiecał przemyśleć pomysł.

„Dzieci Pana Astronoma” podzielone są na 13 rozdziałów, idealne na wieczorne czytanie. Całość, pisana wierszem, tryska humorem jednocześnie uczy. Książka w prosty sposób opowiada o gwiazdach i planetach oraz przybliża najmłodszym czytelnikom zagadnienie kosmosu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.