Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Autor: Wojciech Witkowski
Wydawnictwo: Bis
Długość: 3 godziny 41 minut
Wiek: 4+
Moja ocena: 5/5

„Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara” to ostania część o słynnym żeglarzu. To pełna dobrego humoru oraz mądrości opowieść o przyjaźni, pomocy, a także współpracy.Na młodych czytelników czeka ponad trzy i pół godziny słuchania przygód o najdzielniejszym piracie świata. Rabarbar jest niesamowitym amatorem grochówki, ojcem Ksztynka i Pirani oraz mężem Barbary.

Sława Rabarbara sięga daleko, więc gdziekolwiek przypływa na swojej łajbie z żaglem pomalowanym w kwiaty, wszędzie witają go z nadzieją na pomoc w rozwiązaniu lokalnych konfliktów.

Pirat, w towarzystwie szczura pokładowego Apolla, wyprawia się w rejs dookoła świata, docierając na odległe kontynenty. Najpierw jednak ratuje z opresji królewnę i za jej sprawą trafia do krainy bajek. Śledząc historie, dzieci usłyszą o wspaniałych, czasami szalonych pomysłach Rabarbara, który ma bardzo dobre serce i wielokrotnie już udowodnił, że potrafi rozwiązywać konflikty.

Na przygody sympatycznego pirata i jego załogi składają się dwa wcześniejsze tomy: „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” oraz „Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara”.

Autor planował jeszcze dwie części przygód pirata: „Prawie najdalsze dzieje pirata Rabarbara” i „Najdalsze dzieje pirata Rabarbara”. Niestety, utrata wzroku uniemożliwiła mu napisanie tych książek.

„Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara” to audiobook czytany przez Modesta Rucińskiego. Rabarbarowe pomysły bywają przyczyną wielu zabawnych sytuacji i powodują wybuchy niekontrolowanego śmiechu. Sympatyczny żeglarz towarzyszy nam podczas podróży i za każdym razem słuchamy go z wielkim zaciekawieniem. Bardzo polecam wszystkie trzy części – czy to w wersji papierowej, czy tak jak u nas, na CD.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.