Cześć, Ziemio!

Autor: Anna Fiske
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 36
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

U Adasia w Bibliotece Malucha goszczą książki obrazkowe, które uwielbiamy, ponieważ na długo zajmują jego czas. Nasz synek jest dzieckiem, które znajdzie w nich najmniejsze szczegóły, starannie wertując kartkę po kartce. Na rynku jest wiele książek, ale ja czujnym okiem wybieram same perełki. Przedstawiam Wam bardzo pomysłową lekturę, której akcja przesuwa się co godzinę do przodu, a my poznajemy życie ludzi na przestrzeni około jednej doby. Jednocześnie odkrywamy świat podróżując palcem po mapie.

„Cześć, Ziemio!” jest to wyszukiwanka, która zabierze Was w szaloną podróż – w jeden dzień dookoła świata. Wszyscy czytający zaobserwują zmiany na ziemi z perspektywy kosmosu. Tutaj z godziny na godzinę wszystko wygląda inaczej. Wspólnie prześledzimy dzień przygód sześciorga głównych bohaterów – mieszkańców różnych kontynentów… i nie tylko.

Każda dwustronicowa rozkładówka prezentuje ten sam rzut na fragment Ziemi. Przedstawia poszczególnych bohaterów i pozwala przyjrzeć się czynnościom, jakie wykonują w trakcie dnia. Młody czytelnik może sprawdzić, jak wygląda ich dzień i noc oraz jak się zmienia czas na półkulach. Dodatkowo w wielu miejscach widzimy godzinę, jaka aktualnie wybiła na zegarku w danym miejscu na Ziemi.

Książkę można czytać na wiele sposobów i za każdym razem tworzyć nową historię. Na każdej stronie znajdziemy pytania oraz krótki komentarz, który zachęca do rozmyślań.

Nasza zabawa polegała na tym, że każdy domownik śledził wybraną postać lub przedmiot. Tatę Adasia zaintrygowała butelka z listem. Natomiast najmłodszy z rodziny, po odszukaniu danego obrazka na ostatniej stronie, wracał na pierwszą kartkę i wybierał kolejny obiekt do obserwacji.

„Cześć, Ziemio!” pozwala świetnie bawić się poznając przy tym różnorodność życia naszej planety. Dla najmłodszych książka może być wstępem i okazją do zapoznania się z zegarem i zjawiskiem stref czasowych. Szczerze polecam wszystkim małym podróżnikom.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.