Rozkładana książka. U weterynarza

Autor: Rosie Neave
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 16
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

Witaj w lecznicy weterynaryjnej dla zwierząt! Tutaj wszyscy mają zawsze mnóstwo pracy, ponieważ jest to miejsce przeznaczone na pomoc chorym zwierzątkom.

„Rozkładana książka. U weterynarza” jest to trójwymiarowa, wysoce interaktywna rozkładanka, która promuje tradycyjne umiejętności czytania z wyobraźnią.

W książce poznajemy Zosię, głównego weterynarza. Jak co dzień rano, rozpoczyna ona pracę w lecznicy, gdzie zajmuje się pacjentami. Zwierzątka czasem zostają na noc, a czasem tylko potrzebują szybkiej diagnostyki, kiedy to mogą wrócić do domu z właścicielem. Zosia nie pracuje sama – do pomocy ma dwóch pielęgniarzy. Ich zadaniem jest karmienie i pojenie chorych zwierzaków.

W poczekalni, w kolejce, czekają pacjenci do szczepień lub rutynowych kontroli. Zosia i koledzy z jej zespołu pracują cała dobę. Jeżdżą nawet na wizyty domowe do swoich pacjentów. W przerwie obiadowej Pani weterynarz uzupełnia dokumentację metryczną. Natomiast inni pracownicy pomagają pieskom w ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Pewnego dnia Zosia odwiedza bardzo źle czujące się lub stare zwierzaki, które nie mogą przyjechać do weterynarii. Pewna rodzina przyprowadziła dwa kocięta i potrzebuje porady, jak się nimi opiekować. Starszy pan uratował małe kaczuszki i przywiózł je do Zosi. Pani weterynarz weźmie je pod opiekę do czasu, kiedy odbierze je pracownik pogotowia interwencyjnego, zajmującego się dzikimi zwierzętami. Po południu do lecznicy trafia zabłąkany pies, ale dzięki wszczepionemu czipowi pracownicy szybko ustalili i poinformowali jego właściciela.

Dzieci zapoznają się z różnymi aspektami jednej doby z życiu weterynarza. Następnie najmłodsi mogą dobrze się bawić układając budynek szpitala (o wysokości i szerokości 30 cm), ustawiając 20 postaci z książeczki i tworzyć własne przygody. Mali czytelnicy po przeczytanej opowieści mogą samodzielnie odtwarzać ją w zabawie lub wymyślić własną, nową historię.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.