Wielcy naukowcy

Autor: Marcin Jamkowski
Wydawnictwo: Dwukropek
Liczba stron: 120
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Wielcy naukowcy” to książka o wybitnych postaciach, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. W bardzo przystępny sposób opisano tych, którzy przyczynili się do rozwoju naszej cywilizacji. Dzięki tej publikacji dziecko z łatwością pozna tajniki przeróżnych nauk.

Znajdziemy tu doskonały wybór 35 ludzi, którzy zdobyli sławę, robiąc naprawdę wielkie rzeczy. Każda z tych postaci opisana jest w pasjonujący sposób, zachęcający do lektury i dalszego zgłębiania wiedzy.

Wszystkie teksty pełne są ciekawostek, anegdot i najistotniejszych faktów, co sprawia, że czytając je, nie sposób się nudzić. Publikacja jednocześnie przekazuje bardzo konkretną wiedzę, która będzie doskonałym przygotowaniem do dalszego poznawania świata. Przeczytamy o najwybitniejszych umysłach w historii ludzkości, ludziach, którzy często, pomimo wielu trudności, dokonywali wspaniałych odkryć.

Książka jest napisana w lekki i przystępny sposób, a dodatkowo wzbogacona jest zabawnymi, całostronicowymi ilustracjami Macieja Szymanowicza, które cieszą oko.

„Wielcy naukowcy” składają się z czterech części, w których zaprezentowani zostali naukowcy z dziedzin wiedzy o człowieku, przyrodzie, materii i historii.

Wśród naukowców o światowej sławie byli też Polacy: Kazimierz Funk, Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie i Kazimierz Michałowski.

Książka „Wielcy naukowcy” opisuje na przykład budowę DNA, atomu oraz przedstawia sylwetki wielkich myślicieli od starożytności do dziś. Są wśród nich Hipokrates, Archimedes, Dalton, Newton, Galileusz czy Kopernik, choć w książce znaleźć można też uczonych mniej znanych, takich jak Bohr, Faraday czy Wegner.

Lektura „Wielcy naukowcy” umożliwia podróż w fascynujący świat nauki, oferując mnóstwo informacji i przyciągających wzrok ilustracji, które zapadają w pamięć.

Te i inne fakty z historii zachęcą czytelników do dalszych poszukiwań odpowiedzi na ważne naukowe pytania. Jest to książka, która na pewno zainteresuje osoby ciekawe świata – nie tylko dorosłych, ale też młodych i początkujących naukowców. Dzieci i młodzież mogą szukać w niej inspiracji do tego, by zostać w przyszłości wielkimi uczonymi, takimi jak Einstein czy Da Vinci.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.