Kim oni są, ci muzułmanie?

a

Autor: Zuzanna Pol
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 72
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Kim oni są, ci muzułmanie?” to książka o historii, tradycji i kulturze Islamu. Obala wiele stereotypów i jednocześnie uczy tolerancji, ciekawości świata i odpowiada na wiele pytań.

Książka jest podzielona na 17 krótkich rozdziałów poruszających wiele tematów.

„Kim oni są, ci muzułmanie?” to kompendium kulturowe, które nie tylko trafia swoim przekazem do najmłodszych, ale wyjaśnia również nam, dorosłym, w jaki sposób ludzie bezpodstawnie się wzajemnie oskarżają. Bardzo istotne jest, abyśmy nie powtarzali utartych stereotypów i uczyli nasze dzieci tego samego. Przez stereotypy i uprzedzenia rodzi się wrogość, a wtedy już jest blisko do krzywdzenia niewinnych osób.

Znajdziemy tu sporo historycznych ciekawostek o wyznawcach islamu, informacje o ich życiu codziennym oraz trudniejsze tematy, które nie powinny być nam straszne. Poruszone są między innymi tematy takie jak islamski terroryzm.

Książka porusza fakty historyczne, religioznawcze oraz dotyczące codziennego życia. Mnóstwo w niej informacji związanych z modą, dietą, życiem rodzinnym i społecznym muzułmanów.

„Kim oni są, ci muzułmanie?” to książka dla dzieci, która mądrze i rzeczowo tłumaczy kim tak naprawdę są wyznawcy islamu. Napisana jest przejrzyście i obiektywnie. Ludzie mają znaczenie więcej przekonań niż wiedzy, a w dodatku nie chcą się otworzyć na nowe informacje. Dlatego ci, którzy interesują się problemami współczesnego świata, powinni sięgnąć i przeczytać tę publikację. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.