Mity greckie dla dzieci w obrazkach

Autor: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 16
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

„Mity greckie dla dzieci w obrazkach” przedstawiają starożytny świat pełen magii i nauki. Są to opowieści o bóstwach i nadprzyrodzonych istotach, prezentujące wierzenia i światopogląd dawnych ludów.

Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia mitów w formie tekstowej, ułatwiające śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach. Wielką rolę, obok prostego tekstu zawartego w chmurkach, odgrywa rysunek. Napisy w dymkach są krótkie, konkretne, często zabawne, wystarczające do opowiedzenia danego mitu. Niewątpliwym atutem książki są udane, komiksowe rysunki, rozrysowane bardzo szczegółowo i z dużym humorem.

„Mity greckie dla dzieci w obrazkach” zawierają 7 dwustronicowych rozkładówek najpopularniejszych mitów: stworzenie świata, greccy bogowie, Prometeusz, Demeter i Kora, Puszka Pandory, Dedal i Ikar oraz 12 prac Heraklesa.

Forma przedstawienia opowieści sprawia, że książka zaciekawi młodsze dzieci i wyjaśni im podstawowe zagadnienia z zakresu mitologii. Tytuł „Mity greckie dla dzieci w obrazkach” świetnie utrwali naszą wiedzę i pomoże nam zapamiętać bogów zamieszkujących Olimp i podziemia Hadesa.

„Mity greckie dla dzieci w obrazkach” to niezwykła książka, która nie tylko stanowi wprowadzenie w starodawny, bajeczny świat, lecz także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnego, mądrego spędzania czasu. Sami rodzice, czytając ją, dostrzegą, że i oni mogą dowiedzieć się czegoś nowego o greckiej mitologii.

Adasiowi najbardziej przypadły do gustu mity o Puszce Pandory oraz Demeter i Kora. Te dwa konkretne czytamy w kółko i uwierzcie mi, nie nudzą nam się w ogóle! Od jakiegoś czasu, od kiedy nasze dziecko polubiło mitologię grecką, już kojarzy który bóg jest kim. Jeśli zaciekawiły Was „Mity greckie dla dzieci w obrazkach”, zachęcam do podobnych wpisów: „Nić Ariadny. Mity i labirynty” i „Atlas mitów”.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.