Ja, ZEUS, i ekipa z Olimpu

Autor: Frank Schwieger
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 256
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Ja, ZEUS, i ekipa z Olimpu” to humorystyczny tytuł, który zaprasza młodych czytelników na ekscytującą podróż do legendarnej Grecji.

Od A jak „Achilles” do Z jak „Zeus”: najsłynniejsze podania greckiej mitologii – opowiedziane bez ogródek przez samych bogów i bohaterów greckich sag.

Publikacja przedstawia dwadzieścia cztery opowieści z życia największych greckich bogów, bogiń, herosów i heroin. Każda z historii poprzedzona jest żartobliwą i wnikliwą ankietą o bohaterze, jego pochodzeniu, cechach charakteru, rodzinie, sympatiach, antypatiach oraz ulubionych zajęciach.

W „Ja, Zeus i ekipa z Olimpu” sami bohaterowie pisali opowiadania o swoim pochodzeniu i przygodach, w narracji pierwszoosobowej tak, by czytelnik mógł ich lepiej poznać i się z nimi zaprzyjaźnić. Niewątpliwą zaletą powieści są rozdziały poświęcone mniej znanym postaciom jak Medea, Dydona czy Nauzykaa.

„Ja, ZEUS, i ekipa z Olimpu” to tytuł, który podszlifował i dopowiedział nieznane szczegóły mojemu maniakowi mitów greckich. Adaś uwielbia każdą historię z osobna. Ciągle wraca do słuchowiska „Mity greckie dla dzieci” i uzupełnia swoją wiedzę. Skrupulatnie przegląda starsze tytuły, które posiadamy w domowej biblioteczce: „Mity greckie dla dzieci w obrazkach”, „Atlas zjaw i potworów z całego świata”, „Nić Ariadny. Mity i labirynty”, „Atlas mitów”, „Atlas mitologii świata” i „Mali bogowie”. Porównuje, czyta i się nimi zachwyca. Osobiście polecam każdy z tytułów, włącznie z dzisiejszym na blogu!

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.