Młody Frank Architekt

Autor: Frank Viva
Wydawnictwo: Kocur Bury
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Młody Frank architekt” to książka o pasji do architektury, wydana na zamówienie nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Kilkuletni chłopiec, mały Frank, mieszka ze swoim dziadkiem, starym Frankiem, oraz psem Edim na Manhattanie w Nowym Jorku.

Frank to młody architekt z pasją, o nowoczesnym spojrzeniu na sztukę projektowania. Chłopiec, w swojej twórczości wykorzystuje wszystko, co ma pod ręką. Projektuje i buduje, nie zastanawiając się nad praktycznymi walorami swoich konstrukcji, jednak świetnie się przy tym bawiąc. Konstruuje krzesła z rolek papieru toaletowego, drapacze chmur z dziadkowych książek, a nawet rozrysowuje projekty całych miast.

Natomiast stary Frank to tradycjonalista, który nie pochwala prac chłopca. Dziadek to doświadczony architekt o sztywnym podejściu do konstruowania. Bacznie i krytycznie przygląda się pomysłowym i nowatorskim pracom wnuczka. Uważa, że budowle muszą być użyteczne, stworzone zgodnie z pewnymi zasadami, których należy się trzymać. Budynki muszą być proste, a miasta tworzone przez wiele lat. Ta różnica poglądów sprawia, że młody Frank zaczyna wątpić w swoje architektoniczne umiejętności.

Bohaterowie udają się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, by tam poszukać inspiracji do swoich projektów. Okazuje się, że prezentowane rzeczy są dziwne, niezwykłe, niepraktyczne, a czasem wizjonerskie. Ta wizyta napędziła chłopca i dziadka do twórczości – po przyjściu do domu wspólnie tworzą miasto z przedmiotów codziennego użytku.

„Młody Frank Architekt” to niezwykła książka, która w przystępny sposób opowiada o tym, czym jest architektura i zachęca do własnej kreatywności. Dzieci dowiedzą się z niej, że warto być twórczym i realizować swoje pomysły.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.