Jest wiele wiar. O co pytają dzieci

Autor: Moniquue Gilbert
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 180
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Jest wiele wiar” to książka, która przedstawia cztery religie abrahamowe, obecne we Francji. Opisuje trzeźwo i neutralnie, jak katolicy, protestanci, żydzi i muzułmanie żyją swoją wiarą i ją praktykują.

Wprowadzenie podaje wspólne punkty tych monoteistycznych religii, opisuje ich historię, porównuje kalendarze, określa słowa w języku hebrajskim i arabskim oraz miejsca na mapach, w których się narodziły.

„Jest wiele wiar” składa się z czterech reportaży opisujących po kolei, jak wygląda dzień, tydzień i rok z życia chłopców oraz dziewczynek, wychowanych w danej wierze: w katolicyzmie, islamie, protestantyzmie i judaizmie. Dzięki tym dziecięcym postaciom autorka chce pokazać przede wszystkim, że pomiędzy przedstawionymi tu religiami – mimo różnic – zachodzi również wiele podobieństw.

Każdy rozdział poświęcony innemu wyznaniu przedstawiany jest na przykładzie dwójki dzieci, chłopca i dziewczynki, którzy prowadzą czytelnika przez cały przebieg swojej religii.

Jest to książka nie tylko dla najmłodszych. Myślę, że dorosły czytelnik również chętnie przeczyta stronę po stronie, aby zapoznać się z otaczającymi nas przekonaniami.

„Jest wiele wiar” to publikacja zachęcająca dzieci do poznawania praktyk religijnych swoich kolegów i koleżanek. Dzięki nabytej wiedzy nauczą się wzajemnej tolerancji, a także będą lepiej rozumieć świat.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.