Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze

Autor: Adam Święcki
Wydawnictwo: Tadam
Liczba stron: 28
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze” to niezwykle ciekawa opowieść o magii opery oraz sile dziecięcej wyobraźni.

Historia opowiada o małym Kacprze, którego rodzice po raz pierwszy zabierają na przedstawienie w operze. Chłopiec jest podekscytowany, ponieważ mama jest bardzo tajemnicza i opowiada tylko, że wybierają się do magicznego miejsca, gdzie historie opowiada się śpiewem. Chłopiec cieszy się, zanim jeszcze tam dotarł.

Rodzina przybywa do olbrzymiego gmachu, wygonie zajmuje miejsca na widowni i czeka na wielki spektakl.

Dyrygent wymachuje batutą, niczym czarodziej różdżką i przywołuje Kacpra do siebie, zapraszając go do krainy wyobraźni. Uwertura unosi go w górę, gdzie muzycy orkiestrowi zapewniają chłopca, że ma on do wykonania ważne zadanie. Dźwięki muzyki działają na wyobraźnię malucha w taki sposób, że oprócz przeżycia przedstawienia, doświadcza on prawdziwej przygody.

Spotyka smutną tancerkę, której postanawia pomóc. Kacper odgrywa niebagatelną rolę w spektaklu i czuje się prawdziwym bohaterem.

Nagle cichnie muzyka, a Kacper wraca do rzeczywistości. Z pewnością długo nie zapomni wizyty w magicznym miejscu. Po wyjściu jeszcze długo słyszy w uszach piękną muzykę i nie może doczekać się kolejnego wyjścia z rodzicami. Do domu wraca oczarowany.

W książce znalazły się podstawowe pojęcia związane z operą, które zostały wyróżnione kolorową czcionką. Dzieci słuchając opowieści, poznają je, poszerzając tym samym zasób słownictwa.

„Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze” może stać się szansą na zainteresowanie dziecka muzyką, sceną i magią opery. Myślę, że takie przeżycie może mieć charakter inicjacji w drodze do dalszej fascynacji operą i częstych jej odwiedzin. Warto spróbować zabrać nasze pociechy na taki spektakl. Co prawda Adaś nie miał jeszcze okazji być w operze, ale za to kilkakrotnie zabieraliśmy go do teatru na sztuki, z których wychodził bardzo zadowolony.

https://ecomamablog.wordpress.com/2018/03/17/akademia-pana-kleksa-pierwszy-spektakl-w-zyciu-2-5-latka/

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.