Wczoraj, Dzisiaj, Jutro

Autor: Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Wczoraj, Dzisiaj, Jutro” to opowieść o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jest to mądra i zabawna historia, która w ciekawy sposób przybliża dzieciom pojęcia czasu.

To historia małej dziewczynki, która każdego dnia czeka na Jutro, ponieważ wyobraża sobie, że Jutro przyniesie przepiękne, cudowne przygody oraz czas na to, aby uporać się ze wszystkimi obowiązkami, typu sprzątnie w pokoju.

Jednak następnego dnia, kiedy dziewczynka się budzi, okazuje się, że nie ma żadnego wymarzonego Jutra. Jest tylko Dzisiaj, które leży na podłodze, w postaci bałaganu i krzyku mamy, aby pokój został wysprzątany.

Dziewczynka próbuje zrozumieć znaczenie czasu, który pędzi nieubłaganie; z Wczoraj robi się Dzisiaj, z Dzisiaj Jutro i tak w kółko.

Bohaterka pokazuje mamie, jak widzi Wczoraj, Dzisiaj i Jutro, a nawet Pojutrze. Wczoraj to taka fioletowa plama, samolubna, myśląca tylko o sobie. Dzisiaj to odcień cieplutki, żółty, czerwony, pomarańczowy i koloru lodów waniliowych – leniuchowania. Jutro jest szare i bardzo obciążone tymi wszystkimi rzeczami, które zawsze odkłada się „na jutro”. Aby nieco go odciążyć, dziewczynka wpadła na pomysł, aby część spraw z Jutra, przerzucić na Pojutrze. W taki oto sposób Pojutrze jest malutkie i zielone.

„Wczoraj, Dzisiaj, Jutro” to książka uświadamiająca upływ czasu, ponieważ mknie on niezwykle szybko. Człowiek nie zdąży obejrzeć się za siebie, chciałby zachwycić się czymś na chwilę, a już nadchodzi kolejny dzień, z którym należy się zmierzyć. Jest to mądra historia, która pobudza wyobraźnię i skłania do myślenia.

Zapomnijcie o złym Wczoraj, polubcie Dzisiaj i z uśmiechem czekajcie na Jutro.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.