Zwierzęta architekci

Autor: Daniel Nassar
Wydawnictwo: Esteri
Liczba stron: 32
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Zwierzęta architekci” to lektura, w której poznajemy czternaście niesamowitych historii o najbardziej utalentowanych konstruktorach w świecie zwierząt.

W tym wciągającym tytule dzieci dowiadują się o niesamowitych budowniczych zwierzętach. Podobnie jak u ludzi, wiele z nich pomaga sobie stworzonymi przez siebie strukturami i narzędziami w celu wykonywania codziennych zadań. Zwierzęta zadziwiają swoimi umiejętnościami konstrukcyjnymi, manualnymi oraz materiałami, jakich używają do budowania.

Architektura zwierząt jest zatem istotnym elementem w życiu wielu gatunków. Bycie dobrym architektem lub konstruktorem przynosi im korzyści przy wypełnianiu ich ważnych funkcji, np. pomaga prawidłowo budować gniazda. Ułatwia im też, między innymi, odpowiednio przechowywać żywność, uzyskać fizyczną kontrolę środowiska przez jednostkę i umożliwia sukces reprodukcyjny.

W książce znajdziemy owady, ptaki, płazy, a nawet ssaki. Każda podwójna strona jest poświęcona innemu zwierzęciu i jego architektoniczno – konstrukcyjnym zdolnościom. W lekturze odkrywamy składaną zakładkę z najważniejszymi informacjami o każdej konstrukcji i konstruktorze. Przeczytamy tutaj krótką informację o tym, gdzie żyje przedstawiciel gatunku, czym się żywi, jak zdobywa pożywnie i co mu zagraża. Na jej końcu znajduje się zabawny podpis architekta, czyli zazwyczaj odcisk łapy.

„Zwierzęta architekci” jest lekturą dla tych z nas, którzy lubią przyrodnicze cuda oraz przydatne informacyjne. To pozycja, która może pobudzić ciekawość i zachęcić do dalszych poszukiwań. Przyglądając się życiu zwierzaków, możemy się od nich wiele nauczyć. Jednak poznając ich tajemnice, musimy pamiętać, by nie naruszać ich naturalnych środowisk życia. Możemy jedynie czerpać wiedzę z ich twórczej pomysłowości.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.