Jak Winston uratował święta

Autor: Alex T. Smith
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 176
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

“Jak Winston uratował święta” to magiczna, świąteczna historia podzielona na 24 i pół rozdziału, tak aby rozpocząć czytanie 1 grudnia i zakończyć w Dzień Bożego Narodzenia.

Poznajemy chłopca o imieniu Oliver, który ma bardzo ważną misję do wykonania. Musi wrzucić do skrzynki list, napisany do Świętego Mikołaja. Pech chciał, że wciśnięta do skrzynki koperta wymsknęła się na bruk i porwana przez wiatr wylądowała w śniegu.

Winston nie ma w domu ciepłego kąta, w którym mógłby schronić się przed mrozem. Jest tuż przed Bożym Narodzeniem i chłód naprawdę mu doskwiera. Tymczasem uliczny gryzoń – myszek Winston – ucieszył się, widząc u swoich stop jeszcze suchą kopertę. Już marzy, jak mógłby zrobić maleńką dziurkę i wślizgnąć się do jej środka, kiedy dostrzega, że list zaadresowany jest do świętego Mikołaja. Teraz i on ma misję – musi dostarczyć korespondencję do adresata.

Mały gryzoń wie, kim jest święty Mikołaj. Bystry myszek rozumie to, że nadawca listu może nie otrzymać prezentu, ponieważ Mikołaj nie otrzyma jego wiadomości i nie będzie wiedział, co Oliver pragnie znaleźć pod Chinką tego roku. Winston ma niewiele czasu, ponieważ jest już Wigilia, a Mikołaj rozdaje prezenty tejże właśnie nocy. Nie zważywszy na chłód, troskliwy i dzielny myszek postanawia dostarczyć list świętemu Mikołajowi.

Maluchy czytając jeden rozdział każdego dnia, łatwo popadną w świąteczny nastrój. Winston przeżywa sporo przygód. Zakończenie jest przeurocze, koi napięcie szaleńczych wypraw i starć z nowo poznanymi bohaterami.

„Jak Winston uratował święta” to książka, którą można potraktować jak kalendarz adwentowy. Tego roku właśnie to nas czeka. Każdego dnia, począwszy od 1-go grudnia, wspólnie, całą rodziną, przeczytamy jeden rozdział, aby powoli poczuć moc nadchodzących świąt. Pomimo że całą lekturę pochłonęłam sama jednego wieczoru, to i tak nie mogę doczekać się przeczytania jej ponowienie. Polecam dla całej rodziny.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.