Goście na Boże Narodzenie

Autor: Sven Nordqvist
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Goście na Boże Narodzenie” to ciepła i urocza opowieść o staruszku Pettsonie i kocie Findusie.

W dzień poprzedzający Wigilię, Pettson i jego kot, zaczynają obmyślać plan, jak zorganizować się na czas. Jest to ostatni dzień na kupienie żywności na święta, ścięcie choinki, upieczenie pierników i zrobienie wszystkiego, co powinno się przygotowywać na Gwiazdkę.

Wspólnie udali się do lasu, aby ściąć kilka gałązek świerku. Wypełnili nimi sanie i powoli kierowali się w kierunku domu, gdy nagle Pettson niefortunnie poślizgnął się na kamieniu, a ciągnięte za nim sanki popchnęły go i przewróciły. Staruszek doznaje kontuzji nogi.

Niestety zanosi się na to, że święta będą dla nich smutne, nie będzie pierniczków, ani choinki, ponieważ przez złamaną nogę Pettson nie może chodzić. Nieszczęśliwy wypadek mężczyzny pokrzyżował wiele wigilijnych planów. Nie będzie on w stanie zrobić zakupów ani udekorować świątecznego drzewka.

W dzień Wigilii domowników odwiedza sąsiad Axel. Oferuje im pomoc w zakupie mleka i przyniesienia drewna na opał.

Pettson i Findus postanowili, że zrobią wyjątkową choinkę. Staruszek wyborował otwory w kijku, w który powtykał gałązki świerku. Drzewko udekorowali przedmiotami znalezionymi w domu i szopie. Wszystkie ozdoby zawiesili na czerwonych sznurkach i tym samym ozdobili choinkę.

Jakiś czas później staruszek i jego kot przeżyli coś niezwykłego. Drzwi od ich domu co rusz otwierały się i pojawiali się w nich sąsiedzi zatroskani stanem nogi Pettsona. Każdy z przybywających przynosił kosz wypełnionymi świątecznymi przysmakami. Wigilijny stół nie był już pusty, ale przepełniony pysznymi potrawami od życzliwych sąsiadów.

„Goście na Boże Narodzenie” to książka, w której historia w cudowny sposób ukazuje nam to, co w świętach jest najważniejsze. Poza pięknym tekstem przypomina nam o czymś niezwykle ważnym: nikt nie chce spędzać świąt w samotności. Jednocześnie pokazuje silną moc relacji sąsiedzkich. Wspaniała historia świąteczna.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.