Rzeki

Autor: Peter Goes
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 76
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Rzeki” to wielkoformatowa, obrazkowa książka non-fiction, która zabiera czytelników w podróże do najbardziej znanych mórz, jezior i rzek. Zwiedzimy Europę, Amerykę Północną i Południową, Azję, Afrykę i Oceanię, od Nilu po Amazonkę, od delty Mekongu po Missisipi i od Dunaju do Latać.

Nasze morza i rzeki opowiadają fascynującą historię o naszej planecie. Śledząc źródło życia ludzi, zwierząt i samej ziemi, autor ożywia naszą przeszłość i dzisiejsze życie.

Rzeki można znaleźć na całym świecie: małe i duże, wąskie i szerokie, z dopływami sięgającymi najdalszych zakątków ziemi, dziko szalejącymi, czy płynącymi majestatycznie.

Rzeki są niezbędne dla istnienia naszej wody pitnej, rolnictwa i rybołówstwa. Używamy ich do zasilania maszyn i generowania energii. Nic dziwnego, że wszystkie główne rzeki mają mityczne skojarzenia.

Książka podzielona jest na siedem regionów: Europa, Ameryka Północna, Południowa, Azja, Afryka, Oceania i Antarktyda. Pierwsza strona w każdej sekcji zawiera mapę obszaru, pokazującą morza i oceany, kraje oraz ich główne rzeki.

Publikacja składa się z zabawnych i niezwykle szczegółowych, dwustronicowych rozkładówek. Każda podwójna strona zawiera informacje o historii, bogactwach naturalnych, ludziach i cywilizacjach rozkwitających wokół opisywanej rzeki, a także fragmenty interesujących i zabawnych faktów oraz ciekawostek.

„Rzeki” to wciągająca książka, pokazująca kim jesteśmy i jak żyjemy. Ilustracje są świetne, często humorystyczne i łatwe do zrozumienia. Czytelnicy, którzy pokuszą się o zanurzenie w tej lekturze, na pewno spędzą przed nią kilka dobrych godzin.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.