Gabinet zoologii

Autor: Rachel Williams
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 64
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Gabinet zoologii” to niezwykła książka, która odkrywa ukryte sekrety najbardziej różnorodnych środowisk na świecie.

Książka ma bardzo adekwatny do treści rozmiar A3 w twardej oprawie i jest pełna podwójnych stronic, przedstawiających różne siedliska. Na tej samej stronie znajdują się zwierzęta, które wychodzą w dzień i w nocy, a także fauna, w której żyją. Jednak na gołe oko wszytko jest rozmyte. Czytelnik musi użyć dołączonej do zestawu trójkolorowej soczewki, która zobrazuje poszczególne elementy; Czerwony – dzień, Zielony – faunę i Niebieski – noc.

Niektóre rysunki stają się trochę mieszane i trudne do zobaczenia. Dotyczy to zwłaszcza nocnych zwierząt, ponieważ niebieska soczewka jest znacznie mniej skuteczna, niż pozostałe dwie. Być może jest to tak zrobione, dla uzyskania zamierzonego efektu, aby pokazać ich naturalne środowisko. Dodatkowym minusem według mnie jest wielkość filtrów. Przez tak małe okienko mało co widać. Na szczęście pożyczyliśmy większe soczewki z innej książki. Radość z ponownego odkrywania ukrytej treści przez Adasia była nie do ocenienia.

Podróżując przez dżunglę, rafę, góry, łąki, lasy i rzeki, czytelnik zwiedza świat, który nigdy nie śpi. Nasze dziecko zanurza się głęboko w obrazy na dwóch stronach, następnie zapoznaje się ze szczegółowymi informacjami na następnej kartce. Cofa się później do kolorowych obrazów, aby ponownie zidentyfikować, co się na nich znajduje. W taki sposób spędza nad publikacją sporo czasu, na nowo coś odkrywając.

„Gabinet zoologii” jest wciągającą i pomysłową książką non-fiction dla całej rodziny. Tak jak w przypadku „Gabinetu anatomii”, jest pięknie wydana.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.