Jak dobrze mieć sąsiadów

Autor: Ciara Flood
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 38
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Jak dobrze mieć sąsiadów” to opowieść o mrukliwym panu Misiu, którego błogi spokój nagle zostaje zakłócony przez nowych przybyszów z naprzeciwka.

Poznajemy Niedźwiedzia mieszkającego na pustkowiu, który wiedzie samotne życie i nie wyobraża sobie, by coś mogło je zmienić.

Pewnego dnia, ku jego zaskoczeniu, obok jego domku wprowadza się wielodzietna rodzina królików.

Sympatyczne zwierzątka, ze szczerymi uśmiechami, pukają do sąsiada Misia, prosząc o pożyczenie miodu na zrobienie ciasta. W odpowiedzi dostają tylko niemiłe spojrzenie i odmowę z jego strony.

Nie minęła dłuższa chwila, kiedy rodzinka królików z powrotem zawitała u progu sąsiada. Tym razem nie bardzo potrafią sobie poradzić z rąbaniem drewna i potrzebują do tego silnej łapy. Niestety i tym razem Miś jest niezadowolony – znowu nie udziela pomocy.

Przyjazne króliczki nie poddają się humorzastemu niedźwiedziowi, tylko ponowie zjawiają się u progu jego drzwi. Zabrały ze sobą książki, mając nadzieję, że Miś wymieni się z nimi na coś, co ma. Jednak spotkały się z bardzo groźnym i wrogim odrzuceniem sąsiedzkiej propozycji.

Zdenerwowany zwierzak ponownie słyszy stukanie do drzwi. Jego oczom ukazują się te same króliki, które z drżącym głosem proponują wspólne, sąsiedzkie oglądanie gwiazd przez teleskop. Zły Miś tak się zdenerwował, że w mig przepędził zajączki.

Pewnego dnia, wydarzyło się coś, co spowodowało, że zgorzkniały miś zmiękł… Chciałabym opowiedzieć Wam wszystko, ale tego nie zrobię – nie chcę psuć Wam opowieści. Książka jest bardzo ciekawa, mądra i przemyca ważną treść…

„Jak dobrze mieć sąsiadów” zachwyca ilustracjami. Jest to lektura o samotności i trudzie akceptacji innych. Niedźwiedź początkowo nie może się opędzić od „tych nieznośnych królików”. Z czasem okazuje się jednak, że szczere, przyjazne gesty ze strony sąsiadów mogą zmiękczyć każde serce, nawet najbardziej burkliwe. Doceniajmy swoich sąsiadów, bo warto!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.