Gdzie mieszka szczęście

Autor: Barry Timms
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Gdzie mieszka szczęście” to pięknie zilustrowana, rymowana opowieść o trzech myszach mieszkających w domach o różnych rozmiarach.

Historia zaczyna się w domu pierwszej, Myszy Szarej, który jest bezpieczny, przestronny, pełen rodziny. Gospodarz myśli, że ma wspaniałe życie, dopóki podczas spaceru pewnego dnia, odkrywa znacznie większy dom sąsiada. Mysz Szara żałuje, że tam nie mieszka…

Gryzoń poznaje drugą, sąsiednią, Mysz Białą. Jak się okazuje, właściciel większego, pięknego domu jest też niezadowolony. Wskazuje na trzeci, jeszcze większy i wspanialszy dom na wzgórzu, więc obie myszy udają się tam na wizytę.

Dwoje dotychczasowych bohaterów widzi niesamowity pałac. Rezydencja trzeciej, Myszy Brązowej, posiada salę balową, ogród z fontanną, wieżyczkę i obserwatorium. Właścicielka często patrzy przez teleskop na mały domek pełen szczęśliwych mieszkańców, którego posiadaczem jest… pierwsza mysz(!).

Pod koniec opowieści wszystkie trzy myszy zdają sobie sprawę, że ich własne domy są właśnie dla nich. Dom Myszy Szarej, choć mały, jest zamieszkany przez szczęśliwą rodzinę. Pierwsza, Mysz Szara, odkrywa, że trzecia, Mysz Brązowa, patrzy na jego dom, ponieważ czuje się samotna.

„Gdzie mieszka szczęście” to zawsze aktualna opowiastka o tym, że sekretem szczęścia jest docenianie tego, co mamy. Jest to wzruszająca historia dla dzieci o tym, co w życiu ważne. Ta książka sprawi, że każdy z nas będzie cieszył się z tego, co ma i kim jest. Kiedy ma się szczęście, nie ma znaczenia, co ma ktoś inny. Myślę, że lekturę można śmiało wykorzystać do dyskusji na temat miejsc zamieszkania różnych ludzi. Książka może pomóc zachęcić najmłodszych do rozmowy o tym, co lub kto czyni nas szczęśliwymi. Pomoże nam zatrzymać się i spojrzeć na to, co mamy, doceniając proste życie, bez konieczności pogoni za bogactwem. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.