Biblia opowiedziana i objaśniona

Autor: Jean-Michel Billioud
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 172
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5/5

„Biblia opowiedziana i objaśniona” to tytuł, który łączy najsłynniejsze epizody biblijne w prostej i precyzyjnej narracji. Polecany jest dla czytelników od 7. roku życia.

Biblię pisało wiele ludzi. Uczeni sądzą, że było ich około 40, a imiona większości z nich nie zachowały się do dzisiaj. Ci, którzy jako pierwsi podjęli to dzieło, zapisali historie znane od wielu stuleci, przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie. Są to opowieści o powstaniu ziemi, przodkach ludzkości, a także przysłowia i modlitwy, które z biegiem czasu rozrosły się i wzbogaciły.

Biblia to zbiór wielu bardzo różnych ksiąg. Jedne opisują wydarzenia historyczne, inne legendy. Ale są tu także zbiory modlitw oraz poematy. Niektóre opisywane postacie rzeczywiście istniały, inne zostały wymyślone.

Publikacja podzielona jest na dwie części. W Starym Testamencie przeczytamy o stworzeniu świata, życiu wielkich biblijnych postaci, takich jak Adam, Abrahama, Mojżesz i król Dawid. Spisano w nim również historię narodu żydowskiego. Natomiast w nowym Testamencie prześledzimy życie Jezusa oraz dzieje pierwszych wspólnot chrześcijańskich po Jego śmierci i Zmartwychwstaniu. 

Każda z opowieści opatrzona jest krótkimi, ciekawymi objaśnieniami, które pozwalają czytelnikowi zrozumieć jej kontekst historyczny, społeczny i kulturowy, a także pokazuje codzienność ludzi żyjących w omawianej epoce. 

Na każdej podwójnej rozkładówce widnieje akapit przedstawiający omawiany temat, a anegdoty i mapy stanowią dodatkowe wsparcie dla czytającego.

„Biblia opowiedziana i objaśniona” to pouczająca, mądra lektura dla każdego. Uważam, że jest to idealny tytuł do odkrycia, pomocny do zrozumienia treści Pisma Świętego. Grafika jest kolorowa i miła dla oka. Polecam tę książkę na prezent pod choinkę lub komunię.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.