Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie

Autor: Phil Wilkinson
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 46
Wiek: 7+
Moja Ocena: 4+/5

„Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie” to poradnik, który w prosty i pełen wyczucia sposób opisuje dorastanie. Poradnik tłumaczy, co będzie się działo z ciałem chłopca, a także podpowiada, jak może on o siebie zadbać, zdrowo się odżywiając oraz pamiętając o ruchu i higienie osobistej.

Książeczka obejmuje tematy potrzebne każdemu młodzieńcowi: od zmian fizycznych, takich jak owłosienie ciała i wzrost jąder, po zmiany emocjonalne, takie jak wahania nastroju.

Tekst w środku poradnika podkreśla, że ​​dojrzewanie nie musi być przerażające, ani krępujące. Każde wyrażanie emocji jest zdrowe i nie należy porównywać swojego ciała do rówieśników, ponieważ wszyscy rosną i rozwijają się inaczej.

Czytelnicy mogą dowiedzieć się z książki, jak ważna jest świadomość własnej intymności. Bardzo podobają mi się załączone informacje o tym, żeby młodociani nie robili niczego, z czym nie czują się dobrze. A kiedy ktoś będzie ich do tego zmuszał, powinni głośno powiedzieć o tym zaufanej osobie.

Oprócz porad na tematy takie jak: w jaki sposób dojrzewanie wpływa na dziewczynki, ćwiczenia fizyczne, a także racjonalne odżywianie, lektura uspokaja czytelników i dodaje im pewności siebie. Wręcz zachęca do pozytywnego nastawienia się do zmian, których doświadczą w okresie dojrzewania. Wszystko to sprawia, że pozytywnie, miło i bez nadmiaru informacji czyta się tę lekturę.

„Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie” to ciekawa pozycja, która wprowadza młodego czytelnika w męskie życie. Osobiście uważam, że ten przewodnik pomoże rosnącym młodocianym zrozumieć i szanować swoje ciało. Książka jest warta przeczytania, ponieważ w przejrzysty sposób wyjaśnia i przygotowuje chłopca na zmiany fizyczne. Według mnie jest to obowiązkowa lektura w każdej biblioteczce młodego chłopca, wkraczającego w wiek dojrzewania.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.