Bajka wybierajka. O bardzo głodnym misiu

Autor: Maciej Jasiński
Wydawnictwo: Tako
Liczba stron: 28
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Bajka wybierajka. O bardzo głodnym misiu” to interaktywna książka do czytania na różne sposoby. Młody czytelnik sam decyduje, jak połączą się losy bohaterów, kto włącza się do akcji i jak się ona zakończy.

Mali odbiorcy poznają brunatnego misia, który właśnie obudził się ze swojego zimowego snu. Burczenie w brzuszku spowodowało, że wynurzył się ze swojej jamy. Szybko spostrzegł, że nieopodal na drzewie pszczoły zrobiły sobie gniazdo. Jak to w przysposobieniu misiów bywa, wdrapał się na pień po smakowity miodzik. Niestety eskadra pszczół-żołnierzy dokuczliwe go pożądliła, niedźwiadek stracił równowagę i spadł na ziemię. Pod drzewem czaił się lis, który również miał apetyt na słodki nektar. Zaproponował misiowi, że znajdzie inne, lepsze rozwiązanie na zdobycie miodu. Nie chcę zdradzać całej historii, ponieważ książka wykonana jest pomysłowo, a każda następna strona przedstawia nowe przygody bohaterów.

Na każdej stronie, czytający bajkę, będzie miał możliwość dokonania wyboru, jak potoczą się dalsze losy misia i lisa. Jednak nie tylko, ponieważ w akcję zaangażowana jest też straż pożarna z pobliskiego miasteczka, pracowita mrówka o sympatycznym imieniu Ferdynand, która przy okazji korzysta z całego zamieszania oraz ukrywający się w zaroślach szary wilk.

„Bajka wybierajka. O bardzo głodnym misiu” to zabawna lektura, rozwijająca wyobraźnię u dziecka, generująca różne wybory oraz wspomagająca czytanie wielowątkowe u dzieci. Jest to świetna pozycja pokazująca, że z książką można się też świetnie bawić. Bajkę można czytać raz krócej, raz dłużej, ciesząc się jej swobodną formą, otwartą fabułą i lekkim humorem. Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.