Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Autor: Marta Galewska-Kustra
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 64
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci” to pomoc przeznaczona do pracy z dziećmi zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli. Książeczka polecana jest dla dzieci w wieku kilku lat, których mowa dopiero się rozwija.

Na 64 stronach zebrano wiele wesołych ćwiczeń, podzielonych według wieku dziecka i stopnia trudności. Dotyczą one głosek, które w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu (m.in.: k, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r).

Na każdej stronie mamy jasną informację o głosce, którą ćwiczymy, na czym polega zadanie, dla jakiej kategorii wiekowej jest przeznaczone, plus dodatkowo uwagi dla rodzica. Wykonując zawarte na kartach książki zadania, dzieci pracują nad poprawną artykulacją, a rodzice mają okazję do wspólnej zabawy, dzięki której dowiedzą się, czy rozwój wymowy malucha przebiega poprawnie, czy może należy zasięgnąć porady logopedy.

W zeszycie znajdziemy dopasowywanie tekstu do obrazków, papierowe klocki à la puzzle, opowiadanie, powtarzanie, zgadywanie, łączenie, rysowanie, wycinanie i klejenie. Dzięki różnorodnym zadaniom słyszymy i widzimy, do jakiego poziomu dziecko ma rozwinięty słuch fonemowy, sprawność grafomotoryczną i wyobraźnię twórczą.

Na końcu zeszytu znajduje się specjalna strona do notowania spostrzeżeń na temat głosek i wyrazów, które sprawiają dziecku największe problemy.

„Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci” przedstawia zadania na wesoło, gimnastykujące buzie, języki, wargi oraz policzki do wymowy głosek, które sprawiają największe trudności. To dobra zabawa, połączona z pożyteczną nauką. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.