Uczuciometr Inspektora Krokodyla

Autor: Susanna Isern
Wydawnictwo: Dwukropek
Liczba stron: 96
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Uczuciometr Inspektora Krokodyla” to pasjonująca podróż po świecie emocji. Wszyscy mamy uczucia, ale jak wyjaśnić je dzieciom, aby mogły w pełni je zrozumieć i nauczyć się je identyfikować? Inspektor Krokodyl to specjalista od emocji, który uczy dzieci rozpoznawania, mierzenia i zarządzania uczuciami.

W Leśnogrodzie spotkamy Jupi – radość, Cykorka – strach, Pana Frasunka – smutek, Pana Jajaja – zawiść, Konfuzję – wstyd, Pana Dajmito – zazdrość, Ojejka – zaskoczenie, Nerwa – złość, Paskuda – wstręt, Amorusi – miłość. W towarzystwie Emoludków, które reprezentują uczucia, dzieci dowiedzą się czym one są i jak rozpoznać zachowania z nimi związane.

Wraz z inspektorem Krokodylem, najmłodsi śledzić będą losy dziesięciu postaci. W każdej z krótkich opowieści dzieci rozróżniają natężenie danej emocji, by następnie sobie z nią poradzić. Dzięki wyjaśnieniu wszystkich stanów, poziomów intensywności i licznika uczuć, ta książka jest przydatnym narzędziem, które pomoże dzieciom poznać ich uczucia.

Główny bohater przedstawia swój „Uczuciometr”- miernik, pozwalający dzieciom rozpoznać, czy odczuwają emocje na niskim, średnim lub wysokim poziomie intensywności. Umożliwia dzieciom wyrażanie swoich uczuć w słowach.

W książce znajdziemy sposoby na pracę zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi uczuciami. Inspektor wyjaśnia, że czasami emocje negatywne są dobre i właściwe, powinniśmy je czuć, ale musimy także nauczyć się, jak pozwolić im odejść, gdy nadchodzi czas.

„Uczuciometr Inspektora Krokodyla” to inteligentna, ale napisana prostym językiem książka, która omawia uczucia. Czasem emocje mogą być dla dzieci trudne do zidentyfikowania i wyrażenia. Dlatego ilustracje są bardzo kolorowe i szczegółowe, pokazujące wyrazy twarzy bohaterów, aby oświetlić fizyczne zmiany pokazujące nasze uczucia. Bardzo polecam tę książkę dzieciom w wieku elementarnym.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.