Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Autor: Iban Eduardo Munoz
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja ocena: 5/5

„Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż” to lektura, która zaspokoi ciekawość najmłodszych za pomocą humoru i prostych wyjaśnień.

Ta publikacja jest w całości o jadalnych warzywach i opowiada o procesie, który zmienia dziką roślinę w udomowioną. Dzięki niej dowiemy się jak rośliny stały się domowymi i często jadalnymi, jak przebiegał proces odkrywania czy, oraz jak je uprawiać.

Jest tu całkiem spoko ciekawostek, które przyciągają czytelnika i powodują, że chce się odkrywać znacznie więcej. Dzieci dowiedzą się np., że rośliny były modyfikowane przez lata dzięki ingerencji ludzi, co umożliwiło stworzenie upraw, które gwarantują dobre plony. Przeczytają także o mutacjach, które pozwoliły roślinom, które wcześniej były trujące, stać się roślinami jadalnymi. Odkryją pochodzenie wielu produktów spożywczych, które codziennie znajdują się na naszym stole i które jednak nie są rodzime. Nauczą się także o różnorodności, geografii, ludzkiej interwencji i kulturach.

Według mnie fajną sprawą jest nauka technik uprawy i zapylania. Młody czytelnik będzie mógł samodzielnie wykonać własne przeszczepy lub sadzonki.

Ten ilustrowany tytuł oferuje zabawny sposób na poznanie warzyw, owoców i zbóż, które jemy. Uczy, jak rośliny rosną, potrafią przetrwać, ewoluują i gdzie były hodowane po raz pierwszy. Co więcej, na stronach omówiono również odmiany hybrydowe i rolę technologii żywności.

„Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż” to album, który pozwala nam połączyć różne obszary nauki, zachęcając do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie. Tekst zawiera zabawne dialogi i winiety z kalamburami, które są łatwe do zrozumienia dla najmłodszych. Sympatyczne komiksowe rysunki przyciągają oko, są kolorowe i fajnie współgrają z opisami. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.