Sam na placu zabaw. Książka o STANACH LĘKOWYCH

Autor: dr Tracy Packiam Alloway
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Sam na placu zabaw. Książka o STANACH LĘKOWYCH” pokazuje Amelkę i jej doświadczenie podczas przemowy przy całej klasie.

Uczniowie klasy drugiej na zajęcia lekcyjne mieli przynieść ciekawe rzeczy, o których chcieli opowiedzieć kolegom. Amelka przyniosła ulubioną książkę, ale martwiła się, że nie powie o niej tego, co przygotowała. Cały czas powtarzała w myślach swoją przedmowę.

Jedno po drugim, dzieci wychodziły na środek sali i prezentowały swoje przeniesione rzeczy. Kiedy nadszedł czas na Amelkę, idąc na środek klasy, przydepnęła sobie sznurowadło, potknęła się i upuściła notatki. Stojąc przed całą klasą, nie była w stanie wymówić ani jednego słowa. Kiedy uczniowie zachichotali, spuściła głowę i udała się na swoje siedzenie.

Podczas przerwy obiadowej, Amelka w myślach powtarzała tekst, który znała na pamięć. Rozejrzała się dookoła i stwierdziła, że skoro nikogo nie widzi, może popraktykować swoją przemowę na głos. Kiedy usiadła, żeby zjeść obiad, okazało się, że wcale nie była sama.

Spotkała Janka, chłopca, któremu dokuczały dzieci. Amelka zaproponowała mu wspólną zabawę, gdzie podczas przerwy dzieci bawiły się na placu zabaw.

Kiedy po powrocie do budynku szkolnego dzieci wróciły do klasy, Amelka ponownie spróbowała swoich sił przed kolegami. Nadal trochę się bała, ale przypomniała sobie, jak dobrze poszło jej na przerwie. Wzięła głęboki oddech i zaczęła mówić. Oklaskana dziewczynka była z siebie bardzo zadowolona i dumna.

Na końcu książeczki znajdują się uwagi dla rodziców, wskazówki ułatwiające naukę oraz omówienie tekstu z dzieckiem.

„Sam na placu zabaw. Książka o STANACH LĘKOWYCH” pokazuje, jak może zachować się dziecko odczuwające lęk. Może być empatyczne i spostrzegawcze. Dziecko może się bezustannie zamartwiać i mieć trudności z przetwarzaniem informacji. Jest także wyczulone na mowę ciała i sygnały społeczne, wysyłane przez innych.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.