Ćwiczenia z przyrody Deyrolle 1 & 2

Autor: Anne-Flore Durand
Wydawnictwo: Wytwórnia
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

Przede mną leżą właśnie “Ćwiczenia z przyrody Deyrolle 1 & 2”, dwie wielkoformatowe książki. Od pierwszych stron rzuca mi się w oczy dobrej jakości papier i piękne, kolorowe obrazki. Pierwsza część zawiera reprodukcje dwudziestu jeden starannie ilustrowanych tablic przyrodniczych. Są tu zawarte gry i zabawy, do rysowania, oglądania i pobudzania wyobraźni. Książka zalatuje lekko materiałami, jakie mieli dostępne w XIX-wiecznych szkołach rodzice i dziadkowie… Tematy poruszone w książce są fascynujące, pokazują w detalach m.in. przekroje roślin, piękne motyle, pszczoły, przepis na zdrową, prawdziwą gorącą czekoladę, niesamowity przekrój ślimaka, rozwijającego się w jajku pisklaka, przegląd grzybów i pasożytów. Wszystko to uzupełnione jest 40 naklejkami z tyłu książki, a tematy poprzeplatane są zadaniami do wykonania przez dzieci.

Druga część kontynuuje i świetnie uzupełnia dziecięcą podróż w niesamowity świat przyrody. Dalej uczymy się przez zabawę, tym razem z pomocą 65 naklejek oraz wielu interesujących ćwiczeń. Tutaj poznamy na przykład zdrowotny Pierwiosnek lekarski, przepis na zdrowy ser domowej roboty, czy syrop fiołkowy przy okazji czytania o roślinach. Dowiemy się o gadach, jadalnych roślinach strączkowych, cukrze, kawie, rybach, ślimakach, skorupiakach i pajęczakach, zobaczymy przekroje kilku małych zwierząt i przegląd popularnych owadów.

Ogólnie obie książki są piękne i wciągające. Można się z nich wiele nauczyć i zapomnieć, czytając i poznając ciekawostki przyrodnicze, czy bawiąc się z najmłodszymi. Są to książki przyrodnicze dla dzieci na najwyższym poziomie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.