Śpiąca królewna

Autor: Valentina Deiana
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 48
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

„Śpiąca królewna” to przepięknie zilustrowana i znana od pokoleń baśń o uśpionej przez mściwą wróżkę młodej dziewczynie.

Lektura podzielona jest na dwie części. W pierwszej dzieci przeczytają historię śpiącej królewny, a w drugiej będą świadkami, w jaki sposób powstały tak piękne ilustracje do tej książki.

Kiedy rodzinie królewskiej urodziła się córeczka, postanowili uczcić to cudowne wydarzenie wspaniałym przyjęciem i wielkim balem. Prócz innych gości, na uroczystość zostało zaproszonych 12 wróżek, z wyjątkiem jednej, złej wiedźmy.

Na szczęście dwunasta wróżka nie zdążyła w pełni udzielić dziewczynce swojego daru. Po ukłuciu wrzecionem królewna miała tylko zasnąć na 100 lat, a obudzić ją będzie mógł tylko pocałunek księcia.

Królewna w dniu 15 urodzin weszła do opuszczonej komnaty, w której nieznajoma, stara kobieta przędła nić. Zaproponowała dziewczynie, aby również spróbowała, jak to się robi. Królewna postanowiła nauczyć się nowej czynności, ale niestety od razu ukłuła się wrzecionem. Natychmiast upadła i pogrążyła się w stuletnim śnie. Zaklęcie wiedźmy sprawiło, że mury zamku porosły bujną roślinnością, która stworzyła nieprzebytą barierę z cierni i kolców.

Po całych 100 latach, w pobliżu przejeżdżał książę. Usłyszawszy opowieść o śpiącej królewnie, postanowił ją zobaczyć. W końcu odnalazł leżącą w komnacie dziewczynę i nie mogąc oprzeć się jej urodzie, pocałował ją w czoło. Królewna otworzyła oczy i słodko uśmiechnęła się do jego. Jeszcze tego samego dnia młoda para wzięła ślub i żyła potem długi i szczęśliwe.

W drugiej części książki czytelnicy będą mogli prześledzić obrazki, wykonane różnymi technikami i z różnych materiałów. W ten oto oryginalny sposób powstał bajkowy świat, pełen niezwykłych postaci i wydarzeń poruszających dziecięcą wyobraźnię.

„Śpiąca królewna” to sporego rozmiaru publikacja z niesamowitymi ilustracjami. Jak zauważyliście, ta krótka bajeczka różni się od ekranowej, śpiącej królewny. Niemniej jednak tak samo zachwyca. Może i książka nie jest w guście Adasia, toteż przeczytałam ją z nim dwa razy. Jego samego oczarowała jednak zła wiedźma – typowe dla chłopca. Natomiast mnie całe wykonanie książki, dlatego zatrzymam ją dla siebie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.