Za dużo zimowych zabaw

Autor: Katy Hudson
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Za dużo zimowych zabaw” to wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni oraz radościach, jakich dostarcza zima. Przypomina, że drobne rzeczy mogą przynieść szczęście i radość.

Czas, aby Żółw zaczął swoją długą zimową drzemkę. Ale gdy tylko zaczyna się hibernować do wiosny, budzi się przez lekcje śpiewu u sąsiada rudzika. Zaproszony do dołączenia do klasy wyjaśnia, że nie lubi zimy, po czym pakuje swoje rzeczy i znajduje siebie nowe miejsce do spania.

Kiedy słyszy ciągłe pukanie i stukanie, odkrywa królika wykonującego rzeźby lodowe. Zaproszony do przyłączenia się wyjaśnia, że nie lubi zimy i ponownie pakuje swoje rzeczy, aby znaleźć cichy i przytulny kącik do spania.

Niestety znowu jego odpoczynek jest znów zakłócony – tym razem przez śnieżną walkę wiewiórki. Żółw znajduje nowe miejsce do spania wysoko na drzewie, jednak budzi się, gdy ląduje na ziemi. Wygląda na to, że znalazł się w samym środku budowy bobra.

Żółw nie jest z tego powodu szczęśliwy i wciąż szuka spokojnego miejsca do drzemki. Kiedy przypadkowo ląduje na sankach zjeżdżających ze wzgórza, zdaje sobie sprawę, ile zabawy mu to daje i decyduje, że niektóre żółwie lubią zimę. Rezygnuje ze spania i dołącza do swoich przyjaciół, by pobawić się na lodzie, a kiedy wszyscy inni się zmęczyli i posnęli, żółw pozostał całkiem rozbudzony, wyczekując kolejnego dnia.

„Za dużo zimowych zabaw” to urocza, ciepła i zabawna książka o sile przyjaźni. O przygodach królika i jego przyjaciół możecie także przeczytać tu i tu, do czego serdecznie zapraszam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.