Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem

Autor: Walliman Dominic
Wydawnictwo: Entliczek
Liczba stron: 34
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

„Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem” to książeczka, która zabierze małe dzieci na pouczającą misję badawczą, aby bliżej poznali Słońce i jego planety.

Najmłodsi poznają Astrokota i wraz z nim wyruszą na wycieczkę po naszym układzie planetarnym. Przygoda zaczyna się od centralnej, najgorętszej gwiazdy, gdzie następnie Profesor Astrokot, wraz z dziećmi odwiedza każdą z ośmiu planet Układu Słonecznego: począwszy od Merkurego, a kończąc na Neptunie.

Tajemnice Układu Słonecznego są reprezentowane na stylowych kartach, z pełnym, podwójnym rozkładem stron poświęconym każdej z nich. Zaczynając od Słońca, wyruszamy daleko w kosmos, dokonując po drodze nowych odkryć. Z książki dowiemy się, dlaczego na Merkurym znajdziemy lód, czy Saturn mógłby unosić się na wodzie lub, czy prawdą jest to, że na jednym z księżyców Jowisza, jest najbardziej prawdopodobne miejsce do życia pozaziemskiego.

„Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem” to książeczka, która zawiera prosty, zrozumiały i przejrzysty tekst dla najmłodszych. Całość publikacji prezentują ilustracje w stylu retro, a gruby papier z recyklingu sprawia, że całość jest solidną książką dla dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.