Kto się boi Lisa?

Autor: Alison Green
Wydawnictwo: Amberek
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Kto się boi Lisa?” to rymowana książka, która pomaga pokonać strach przed tym, co nieznane i uczy, że lęk często jest tylko tworem naszej wyobraźni.

Biblioteka Malucha w swoim dorobku poszerzyła się o kilka pozycji wydawnictwa Amberek. Muszę przyznać, że każdą książeczkę z ich kolekcji czyta się bardzo przyjemnie. Mamy już „Ośmiornica na dachu”, „Za dużo marchewek”, „Za dużo zimowych zabaw”, „Wyścig po złotego żołędzia” i „Rycerz, który nie chciał walczyć”. Mamy jeszcze dwa tytuły, ale o nich przeczytacie niebawem. Dziś wypadło na królika, który uciekał przed lisem.

Już od pierwszej strony widzimy tocząca się akcję. Przerażony zajączek ucieka do swojej norki przez strasznym lisem. W ostatniej chwili udaje mu się wskoczyć do swojego mieszkanka, po czym zatrzaskuje drzwi na 300 spustów. Wreszcie może odetchnąć z ulgą, jest już bezpieczny w swojej norce.

Nagle słyszy stukanie do drzwi. Okazuje się, że nie tylko królik boi się lisa. W progu pojawia się pan Kaczor, który odczuwając te same lęki, również szuka schronienia. Zaraz po nim pojawiają się tu myszka i owieczka. Pomimo że chatka królika ma bardzo mało miejsca, gospodarz przygarnia każdego do swojej norki.

Napięcie rośnie, Lis skrada się w ciemnościach, aż wreszcie puka do drzwi. Jednak jest znacznie mniej przerażający, niż wszystkim się wydawało. Okazuje się, że strach ma bardzo wielkie oczy i często bywa tylko wytworem wyobraźni. Wszak zgoda, miłość, czułość i przyjaźń pozwalają przetrwać trudne chwile. Dlatego warto pamiętać, że czym innym jest strach, a czym innym lęk. Strach jest nam potrzebny, ponieważ potrafi ostrzegać nas przed niebezpieczeństwem i mobilizować do działania. Natomiast lęk może być paraliżujący i nie ma racjonalnego uzasadnienia.

Nie chcę zepsuć Wam końcówki, ale zakończenie może dać mnóstwo możliwości kontynuowania historii, dlatego odsyłam Was do lektury.

„Kto się boi Lisa?” to książeczka, która łączy przyjemność i podane w przyjazny sposób walory edukacyjne. Jest to ciekawa, pełna przygód i jednocześnie ciepła opowieści ucząca odpowiednich zachowań – tolerancji, przyjaźni i umiejętności dzielenia się.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.