Małe mózgofalki poznają ludzkie ciało

Autor: Caroline Bingham
Wydawnictwo: G+J
Liczba stron: 60
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Małe mózgofalki poznają ludzkie ciało” to książka, która pokazuje, jak zbudowany jest organizm człowieka, jak funkcjonuje i co sprawia, że jest tak fascynujący. Lektura w prosty i ciekawy sposób przekazuje najmłodszym odbiorcom podstawową wiedzę na temat otaczającego nas świata.

Mały czytelnik wyruszy w niezwykłą podróż z małymi pomocnikami, aby lepiej poznać ludzki organizm. Pan Mózg, bliźniaki czyściaki – Mop i Bop, Smyk Szymek, Dr Darek, Pan Siłacz, Niegrzeczny Grześ, Śpiący Staś, Ukryty Jurek i Felek Falka w zabawny sposób pokażą, co znajdzie się pod ludzką skórą.

Każda z postaci jest nietypowa i oryginalna. Kiedy Mop i Bop, czyli bliźniaki-czyściaki uczą, jak dbać o swoje ciało, Niegrzeczny Grześ strzela do nich z procy i straszy inne Mózgofalki. Z kolei Śpiący Staś zasypia, słuchając wykładów Dr. Darka na temat ludzkiego organizmu.

Każdy rozdział rozpoczyna się od chwytliwego tytułu i krótkiego wstępu, dzięki czemu czytelnik jest w stanie uporządkować swoją wiedzę. Małe Mózgofalki spodobają się niejednemu młodemu odkrywcy, ponieważ każdy rozdział zawiera dużą liczbę zdjęć, rysunków i schematów. Ciekawe dialogi prowadzone pomiędzy bohaterami, z pewnością zwrócą uwagę zarówno młodego, jak i dorosłego czytelnika.

Każda strona jest opatrzona wieloma ciekawostkami, a także licznymi wypowiedziami Mózgofalek, które razem z czytelnikiem zgłębiają tajemnice ludzkiego ciała i świata. Dziecko mając takich kompanów na każdej rozkładówce, łatwej pozna, jak działa ludzki mózg, jak wyglądają: serce, mięśnie, układ krążenia, budowa oka, czy wnętrze ucha.

W dalszej części książki wspólnie przyjrzymy się z bliska włosom oraz temu, kto może je ewentualnie zamieszkiwać. Zagłębimy się w fakty o płucach i pięciu zmysłach, dowiemy się, co dzieje się z połykanym przez nas jedzeniem oraz zobaczmy budowę jamy ustnej. Przeczytamy, czym tak naprawdę jest kichanie i o jego skutkach, poznamy choroby wywoływane przez bakterie i wirusy – temat ostatnio bardzo na czasie w naszym domu!

Tuż przed końcem odnajdziemy rozkładówkę z ciekawostkami i interesującymi faktami, które z pewnością zainteresują niejedną osobę. Natomiast na końcu znajdziemy pomocny słowniczek, napisany w sposób przestępny dla młodego odbiorcy oraz indeks.

„Małe Mózgofalki poznają ludzkie ciało” ta przemyślana i logiczna książka, która pomoże dzieciom zrozumieć, jak zbudowany jest świat. Według mnie jest to przejrzyste kompendium wiedzy dla najmłodszych oraz ich rodziców. Naprawdę polecam.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.