Zakręcone wierszyki. Żwawy wyżeł w piżamie

Autor: Urszula Kozłowska
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 22
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

“Zakręcone wierszyki. Żwawy wyżeł w piżamie” to wspaniała książka edukacyjna, która bawi i uczy.

Ta krótka książeczka, to zbiór zabawnych wierszyków, dzięki którym dziecko będzie mogło poćwiczyć prawidłową wymowę głosek. Są to rymowanki dla dzieci mających problemy z poprawną artykulacją trudnych głosek i ich połączeń. Lekturę uatrakcyjnią kolorowe ilustracje, które z humorem nawiązują do treści każdego wierszyka.

Czytając i powtarzając wierszyki, dziecko będzie miało okazję ćwiczyć wymowę. Najmłodsi przepadają za rymowanymi wierszykami, dlatego warto to wykorzystać, tym bardziej powtarzanie, czy recytowanie rymowanek wpływa bardzo korzystnie na rozwój inteligencji językowej dziecka.

Okazuje się jednak, że takie łamańce językowe są idealne do ćwiczenia prawidłowej dykcji, a w konsekwencji wyrobienia u dziecka dbałości językowej. Logopedzi i wychowawcy zgodnie polecają powtarzanie tego typu wierszyków, dla osiągnięcia odpowiedniej ruchomości narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego oraz żuchwy.

Prezentowane wierszyki niejednokrotnie nie są łatwe do wymówienia nawet dla dorosłego i dzięki temu stanowią pomoc do codziennego ćwiczenia wymowy. Niejednokrotnie wywołają uśmiech na twarzy.

“Zakręcone wierszyki. Żwawy wyżeł w piżamie” to gimnastyka języka, która przyda się każdemu maluchowi, który dopiero uczy się poprawnej wymowy poszczególnych wyrazów. Jest to doskonała książeczka dla dzieci, zawierająca wiele angażujących ćwiczeń, dostarczających najmłodszym mnóstwa frajdy, a zarazem pomagających im opanować właściwą wymowę. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.