Cecylka Knedelek przedstawia: pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków

Autor: Joanna Krzyżanek
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 96
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Cecylka Knedelek przedstawia: pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków” to pełne humoru historyjki tworzące zbiór najważniejszych wskazówek dla najmłodszych, które przydadzą się dzieciom jeszcze długo po opuszczeniu przedszkola.

Dwie doskonale znane dzieciom bohaterki – Cecylka Knedelek i gąska Waleria, w tej pouczającej książce, opowiedzą najmłodszym czytelnikom jak zachowywać się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pierwszej pomocy.

Książeczka istotnie wspiera naukę udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Są to opowiadania, w których powaga sytuacji miesza się z oryginalnym poczuciem humoru. Czasem wydaje się, że nie mają one związku z następującymi po sobie historyjkami, ale tak czy inaczej, zawsze łączy je jeden spójny element – pierwsza pomoc.

Wewnątrz lektury znajdziemy 15 krótkich, zabawnych historyjek napisanych w sposób zrozumiały dla małych odbiorców. Po każdym krótkim opowiadaniu znajdziemy praktyczne porady, jak należy się zachować w danej sytuacji.

Dziecko pozna najważniejsze numery alarmowe pogotowia, policji, straży pożarnej. Będzie już wiedziało, że w każdym domu powinna być apteczka, w jaki sposób poradzić sobie latem, gdy na skórze pojawią się pęcherze, co zrobić po ugryzieniu owadów, skaleczeniu czy przy zadławieniu. Dziecko pozna sposoby na katar, co robić przy zachłyśnięciu. Dowiemy się, jak wygląda pierwsza pomoc, jeśli ugryzie nas zwierzę domowe lub dzikie. Na te i inne pytania oraz zagrożenia znajdziemy kompetentną odpowiedź, przekonsultowaną z ekspertem medycznym, doktorem Adamem Dudkiem. Wszelkie wyjaśnienia zasad pierwszej pomocy uzyskamy przy znakomitej asyście Cecylki Knedelek ze Starego Knedelkowa i sympatycznej gąski Walerki.

„Cecylka Knedelek przedstawia: pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków” to pożyteczna i bardzo potrzebna książka, która przedstawia zasady udzielania pierwszej pomocy. Jest zbiorem zasad, które powinno znać każde dziecko. Lektura uczy empatii, skłania do myślenia i mówienia o ważnych sprawach, zachęca do czytania dzięki dużym, kolorowym ilustracjom. Jeśli szukasz ciekawego sposobu na przekazanie dziecku podstaw pierwszej pomocy, Cecylka i Walerka z pewnością Ci w tym pomogą.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.