Wielki grzmot. Biegunka

Autor: Wojciech Feleszko
Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Liczba stron: 36
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Wielki grzmot. Biegunka” to trzecia część z serii “Na sygnale”, która oswaja dzieci z różnymi stanami chorobowymi.

Kto czytał „Lądowanie rotawirusów. Przeziębienie” zna rodzinę Nosków, składającą się z mamy, taty, Kajtka i Julka. Natomiast, gdy w ktoś zaczyna chorować, do akcji wchodzi doktor Orzeszko.

Kajtek nie myje rąk po zabawie ze szczurem Maurycym. Biedny nie wie, że jego zwierzak przyniósł do domu szczurzy skarb, na którym siedziało mnóstwo paskudnych rotawirusów. Kajtek po wygłupach z Maurycym kieruje się do kuchni, aby zjeść śniadanie. Brudnymi rękoma pałaszuje chleb i w ten sposób wstrętne rotawirusy przedostają się do jego organizmu.

Wkrótce wirusy siedzą w brzuchu chłopca, gdzie małymi krokami sieją spustoszenie. W układzie pokarmowym Kajtka rozegra się prawdziwa morska bitwa, pojawiają się grzmoty, pluski i wiry.

Na ratunek choremu Kajtkowi spieszy doktor Orzeszko. Specjalista walczy z Rotawirusem i jego bandą, którzy wywołują rewolucję w brzuchu chłopca. Z pomocą przychodzi mu jak zwykle Limfocyt – tym razem jako kapitan okrętu ORP „Immunoglobulina”. W organizmie Kajtka toczy się prawdziwa walka po podaniu mu specjalistycznego leku.

Na szczęście wszystko kończy się dobrze. Zawiedzione i wyczerpane długotrwałą bitwą wirusy, jeden po drugim zostają pokonane. Połknięta przez Kajtka solidna porcja probiotyków, czyli pożytecznych bakterii, uwolniła chłopca od nieprzyjemnej choroby.

Młodzi czytelnicy dowiedzą się także wielu ciekawych informacji: czym są rotawirusy, jakie wywołują dolegliwości oraz szczególnie ważne – jak można zabezpieczyć się przed kontaktem z tymi drobnoustrojami.

„Wielki grzmot. Biegunka” to książka pełna praktycznych porad i wskazówek dotyczących zdrowia najmłodszych. W prosty i dowcipny sposób przybliża zasady funkcjonowania ludzkiego organizmu. Bardzo lubimy pierwszą część i poszukujemy brakującej książki „Nóż w palcu. Skaleczenie”. Jak tylko uda nam się ją zdobyć (nie jest łatwo) na pewno pojawi się na blogu. Cała seria jest bardzo fajna i szczerze ją polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.