Pazurzak

Autor: Charlotte Pardi
Wydawnictwo: Tako
Liczba stron: 36
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Pazurzak” to książka z kolekcji OQO, przedstawiająca czarodzieja o straszliwym wyglądzie. Jest to opowieść, która zaskakuje zadziornym humorem i subtelnym ciepłem.

Pazurzak Ponury jest brzydki, ma długaśne, ostre pazury, nos wielkości bakłażana i próchnicę w każdym zębie. Jego oczy są czerwone i wyłupiaste, a na głowie wyrasta mu kilka kłaków.

Pazurzak mieszka sobie w starej chacie za lasem, w której odprawia czary. Podczas pełni księżyca uzupełnia zapasy w spiżarni. Jego ulubionym zajęciem jest sporządzanie magicznych mikstur z “języków ropuszych, łapek komarzych i smarków pajęczych” oraz łapanie dzieci w celach spożywczych.

Którejś nocy zakrada się do pokoju małej Blanki – osóbki chytrej jak lis i mądrej jak sowa.

Dziewczynka uświadamia mu, że jest Niechlujem i że ona wcale się go nie boi. Okazuje się, że to spotkanie jest początkiem niezwykłej przyjaźni. Tytułowy bohater nie może zrealizować swoich niecnych planów, ponieważ okazuje się bezsilny wobec inteligencji dziewczynki. Ostatecznie zmienia się nie do poznania pod wpływem pomysłowej Blanki.

„Pazurzak” to dowcipna książka dla dzieci z dreszczykiem emocji i zaskakującym zakończeniem. Pazurzak jest ucieleśnieniem dziecięcych lęków, pozwala małemu czytelnikowi rozpoznać zagrożenie, podsuwając jednocześnie możliwy sposób przezwyciężenia trudności. Drugie tło historii, odwołujące się do problemów Pazurzaka z higieną, niesie elementy komiczne, niepozbawione wartości edukacyjnej. Ciekawe ilustracje przyciągają młodego czytelnika i zachęcają do zapoznania się z historią.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.