Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness

Autor: Eline Snel
Wydawnictwo: CoJaNaTo
Liczba stron: 120
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness” to przewodnik dotyczący uważności i medytacji dla dzieci.

Mindfulness to technika dla dzieci, która polepsza koncentrację, pamięć i uspokaja emocje. To umiejętność, która może zostać z dzieckiem na zawsze – wspierać je w radzeniu sobie ze stresem, emocjami i relacjami. Zabawa rozwijająca uważność to wyśmienita metoda kształtowania umiejętności skupienia u dzieci, które jednocześnie uczą się kontrolować emocje i reagować na każdą sytuację ze spokojem, życzliwością i współodczuwaniem. 

Książka jest pełna praktycznych sugestii i przykładów, jak uważność może pomóc pielęgnować spokój (wewnętrzny i zewnętrzny), łagodzić stres, rozpoznawać nastroje, relaksować się i radzić sobie z tym, co dzieje się w nas i wokół nas.

Lektura zawiera jedenaście praktyk, które koncentrują się tylko na tych scenariuszach, wraz z krótkimi przykładami i anegdotami. Są tu proste ćwiczenia, które wprowadzają dzieci do tematyki zarządzania emocjami, poprawiają koncentrację, ułatwiają wejście w stan relaksu oraz wspierają zasypianie. W środku znajdziemy także ciekawe historie fabularne, gry, zadania do wykonania, plakat, naklejki oraz wiele innych.

„Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness” to pozycja, która w prosty i przystępny sposób opisuje czym jest uważność i jak praktyki oparte na uważności mogą pomóc dzieciom uspokoić się, stać się bardziej skupionym, łatwiej zasnąć, złagodzić zmartwienia, opanować złość i ogólnie stać się bardziej cierpliwym i świadomy. Ta książka jest bardzo atrakcyjnym wprowadzeniem do medytacji dla dzieci i ich rodziców. Do tego bawi, wychowuje, śmieszy, ale też wycisza i relaksuje. Uczy emocji, pomaga je nazywać i rozróżniać, więc pod tym względem jest nieoceniona.

Dodam na koniec, że słyszałam o dyskusji na temat mindfulness w związku z Katolicyzmem. Znalazłam artykuł na ten temat tutaj: https://www.fundacjamatkiteresy.org.pl/czy-katolicy-moga-praktykowac-uwaznosc

Zapraszam do dyskusji, co Wy o tym myślicie?

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.