Jak zdenerwować mamę?

Autor: Isabelle Flas
Wydawnictwo: Arti
Liczba stron: 28
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

„Jak zdenerwować mamę?” to pouczająca i zabawna opowiastka o tym, że czasami uwagi rodziców mogą być wzięte do siebie zbyt dosłownie.

Pewnego razu mamie zabrakło kilku warzyw i pilnie musiała wyjść z domu na zakupy. Widząc, że trójka jej dzieci świetnie się bawiła w pokoju, postanowiła nie przerywać im zabawy, a tylko podwójnie ostrzegła, że wychodzi i nie mogą nikomu otwierać drzwi.

Gdy wróciła, pod drzwiami okazało się, że zapomniała kluczy i nie może wejść do domu. Puka, dzwoni i nic. Ani mały, średni, ani duży synek nie chce wpuścić jej do środka. Słyszy natomiast śmiech łobuziaków, którzy robią sobie z niej żarty. Na nic prośby, krzyki i złość biednej, zziębniętej pod drzwiami matki. Chłopcy za to mają doskonały pretekst na to, żeby nie wpuścić jej do środka. Tłumaczą się tym, że ich mama nigdy niczego nie zapomina, że ma milszy głos, dłonie piękniejsze niż te, które włożyła i pokazała urwisom przez skrzynkę na listy.

Po jakimś czasie zrezygnowana kobieta poprosiła, aby podali jej klucz. Ku jej zaskoczeniu dzieci się posłuchały. Kiedy udało jej dostać się do domu, ujrzała ponowny, piękny widok bawiących się w pokoju dzieci.

„Jak zdenerwować mamę?” to parodia opowieści „O wilku i siedmiu koźlątkach” w nowoczesnej odsłonie. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu małemu urwiskowi. Jest śmieszna i pouczająca zarazem. Książka będzie dobrym punktem wyjścia do rozmowy o interpretacji słów rodziców i nieotwieraniu obcym. Szybka bajeczka w sam raz do czytania przed snem. Polecamy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.