Co robisz z szansą?

Autor: Kobi Yamada
Wydawnictwo: Levyz
Liczba stron: 40
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Co robisz z szansą?” to urzekająca historia o nieśmiałym marzycielu i tajemniczym złotym motylu w kształcie origami.

Pewnego dnia małe dziecko dostrzega szansę, w postaci papierowej figurki. Nie wie, co z nią zrobić i pozwala jej odlecieć. Chłopiec-narrator zastanawia się nad niektórymi szansami, które pojawiły się mu na drodze i jak zaniedbał je z powodu strachu.

Wkrótce pojawia się kolejna szansa i kiedy chłopiec próbuje ją złapać, upada i jest zawstydzony. Przepuszcza wiele okazji, zanim zda sobie sprawę, że żyje w strachu. Odkrywa, że ​​im bardziej ignoruje swoje szanse, tym jest ich mniej.

Aż któregoś dnia w oddali widzi ogromną szansę i biegnie w jej kierunku. Jego ciekawość i odwaga są silniejsze niż lęki…

Chłopiec odkrywa, że dzięki szansie czuje się wolny i widzi więcej możliwości. Ostatecznie decyduje, że zaryzykowanie jest niezbędne, ponieważ może to być początek czegoś niesamowitego.

„Co robisz z szansą?” to książka, która głośno przemawia do dorosłych z perspektywy dziecka. Mały chłopiec ma do czynienia z czymś, z czym boryka się każdy w każdym wieku. Wiele razy nie ryzykujemy, ponieważ boimy się porażki, ale czasami odnosimy sukcesy, gdy jednak spróbujemy. Jest to lektura, z której wszyscy wiemy, że przypadek jest szczególnym prezentem dla każdego, ale otrzymywanym tylko przez tych, którzy chcą go wziąć. Rysunki są genialne i wyraziste. Fajnie jest widzieć coś abstrakcyjnego, na przykład dosłowne przedstawienie sytuacji. Uważam, że pozycja może zachęcić czytelników do odwagi, aby wykorzystali szanse, gdy takie się pojawią. Uwielbiam sposób, w jaki książki z tej serii pomagają konkretyzować abstrakcyjne pojęcia, takie jak pomysły, problemy i szanse. Według mnie jest to kolejna wspaniała historia do dodania do kolekcji książek tego samego autora: „Co robisz z pomysłem?” i „Co robisz z problemem?”. Lekturę polecam każdemu, kto szuka książek z obrazkami przedstawiających możliwości i odwagę niezbędną, by je wykorzystać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.