Sekretne życie wirusów

Autor: Ellas Colectivo Educa
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 24
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Sekretne życie wirusów” to książka, która zabierze dziecko w podróż do fascynującego świata wirusów, aby dowiedziało się wszystkiego o tych drobnoustrojach… i jak się przed nimi chronić.

Po sukcesie książki „Sekretne życia smaków”, nowy, udokumentowany i zabawny album o wirusach rzuca dzieciom wyzwanie. Wirusy, bakterie, infekcje, przeciwciała, pandemia, szczepionki… Tyle niepokojących i tajemniczych słów pada w tym roku. Terminy, muszą być rozumiane na poziomie dziecka. Nic nie przebije dobrego wyjaśnienia, aby przekazać znaczenie środków higieny bez popadania w moralizm oparty na poczuciu winy.

Ta atrakcyjna i edukacyjna książka to świetny sprzymierzeniec. Jest dobrze zaprojektowana i bardzo obszerna, obejmuje zagadnienia związane z wirusami: ich wszechobecność, nieszkodliwość w zdecydowanej większości przypadków, ich budowę i sposób rozmnażania, najsłynniejsze wirusy, mechanizm reakcji immunologicznych, sposoby ich przenoszenia, historię wirusów u ludzi od czasów prehistorycznych i skuteczne działania mające na celu ochronę przed nimi.

Nie tylko Covid-19, który zatruwa nasze istnienie, ale wszystkie wirusy stanowią zagrożenie dla zdrowia. Rinowirus, który wywołuje przeziębienie, rotawirus, powodujący biegunkę i bóle żołądka, HIV atakujący układ odpornościowy i wiele innych.

Na koniec znajdziemy zabawę „Prawda czy Fałsz”, która pozwoli sprawdzić wiedzę, jaką mamy o wirusach.

„Sekretne życie wirusów” to kolejna książka na rynku o tych maleńkich i niegrzecznych istotach. Jest napisana w przystępnej formie i zrozumiałym językiem dla najmłodszych. Dzieci znajdą tu wiele przydatnych informacji, ale nawet dorośli dowiedzą się o RNA wirusie lub różnicach między rinowirusem a rotawirusem.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.