Stephen Hawking

Autor: Maria Isabel Sanchez-Vegara
Wydawnictwo: Smartbooks
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

„Stephen Hawking” to książka do czytania na głos, a także do wykorzystania w dyskusji na temat prawdziwego znaczenia sensu życia.

Seria „Mali Wielcy” zawierają pouczające i inspirujące biografie ludzi, którzy pozostawili ślad na tej ziemi, bez względu na trudności, jakie napotkali. Dla małych dzieci to świetne wprowadzenie do znanych osób. Większość książek z tej serii przedstawia kobiety, ale jest tam kilka wspaniałych męskich wzorców do naśladowania. Dzisiaj pokażę Wam niesamowitego człowieka, który zapisał się na kartach historii jako wybitny fizyk i na zawsze odmienił świat.

Lektura przedstawia życie i sukcesy słynnego brytyjskiego astrofizyka Stephena Hawkinga. Książka obejmuje najważniejsze szczegóły jego życia od urodzenia, dzieciństwo, życie na uniwersytecie, w tym początki choroby, która tak wpłynęła na jego fizyczność i wielkie odkrycia, których dokonał. Jego sukcesy były inspirujące, biorąc pod uwagę, że większość z nich wydarzyła się, gdy przykra choroba zaczęła już opanowywać jego ciało. Historia życia Hawkinga jest niewątpliwie zaskakująca dla młodego pokolenia – zachęca do pogłębiania wiedzy o jednym z najważniejszych naukowców naszych czasów.

Osiągnięcia Stephena Hawkinga nie są najłatwiejsze do wyjaśnienia ani zrozumienia, ale autorka wykonała dobrą robotę, biorąc wiele skomplikowanych chwil z życia Hawkinga i sprowadzając je do poziomu dziecka.

Hawking miał tak wiele osiągnięć, że musiało być trudno zdecydować, na czym się skupić. Ta książka głównie koncentruje się na jego odkryciu promieniowania i wyjaśnieniu pozostałych rzeczy, które zrobił.

Z tyłu książki znajduje się oś czasu, która zawiera nieco więcej informacji biograficznych na temat bohatera książki i jego choroby. Podobają mi się też prawdziwe zdjęcia i fakty, dzięki którym dziecko będzie mogło się przyjrzeć i poznać wspaniałą postać.

„Stephen Hawking” to książka dla dzieci z prostą biografią. Przedstawiania historia zawiera wystarczająco dużo szczegółów, by zaspokoić ciekawość młodych czytelników poszukujących informacji. Jest przyjemna i czyta się ją miło, jednocześnie ucząc się o wielkim człowieku. Wysokiej jakości szata graficzna idzie w parze z pouczającym i zabawnym tekstem, przystępnym nawet dla bardzo młodego umysłu. Użyty język jest prosty, a narracja jasna. Cyfrowo stworzone ilustracje przyciągają wzrok, ożywiając postacie. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.